_136

Jde změnit společenství vlastníků jednotek (SVJ) na bytové družstvo?

Jde nějakým obecným a pravním způsobem změnit správa budov že když jsou majitelé bytových jednotek nespokojení se správou budov a členy tak mohou tímto i změnit systém z společenství vlastníků jednotek (SVJ) na bytové družstvo a bytové družstvo na společenství vlastníků jednotek (SVJ)? díky

Odpovědi
Dochy

Trochu zmatená otázka. A popravdě netuším proč to dělat. Určitě to jde, ale: Bytové družstvo zpravidla vlastní byty (resp. obvykle celý dům). Už vidím, jak se vlastníci vzdávají svých vlastnických práv ve prospěch družstva. Ale jako SVJ máte právo si svého správce domu určit. Pokud nejste spokojeni se stávajícím, odhlasujte si změnu na jiného. Nebo si dům spravujte sami.

Byty v družstevním vlastnictví byste měli problém prodat např. kupujícímu který potřebuje hypotéku.