Frogman

Jde zjistit, který fridex mám v autě?

Mám Felicii 1.3 (r. 1996). V obchodě s autodíly mi paní prodavačka řekla, že bych tam měl dát zelenou G48, ale na netu jsem našel, že tam původně byl červený G12, ale prý tam někdo dával i modrý G11.
Čemu tedy mám věřit? Jde zjistit z odebraného vzorku v autě, který to doopravdy je? Jde to zjistit, i když je to naředěné vodou?
___
Taky jsem slyšel, že když se to smíchá, tak se utvoří hrudky a ucpe systém a je potřeba to celé vyčistit a vypláchnout.
Nesmí se míchat žádné, nebo jen některé?

Nejlepší odpověď
anonym

být Tebou, tak to vypustím a dám novou kapalinu. stejně se má měnit, což lidé nedělají, stejně jako nemění brzdovou kapalinu

Další odpovědi
Kepler

Všechny druhy fridexu jsou bez následků vzájemně mísitelné. Stačí hustoměrem zjistit ředění a koncentrovaným fridexem případně upravit do – 20 st.

mosoj

Tady máš tabulku mísitelností chladicích kapalin.
http://photo.u­loziste.com/?fot­ka=91bbb5b4621263fd­.jpg&d=v89c945d1bfe6e0d&­size=0

Někteří výrobci automobilů doporučují výměnu chladicích kapalin v intervalech 3 – 5 let někteří ne. Výrobci kapalin doporučují samozřejmě vždy.
Chladicí kapalina obsahuje i inhibitory koroze a ty jsou prý za 3 roky fuč.
Výměnou nic nezkazíš a na barvu se vykašli. Viz. tabulka.

Jak vidíš od G+ můžeš dávat do všech bez výplachu.
Vítěz testu je Sheron antifreeze Maxi D3.

http://jaknaau­to.cz/Produkty/Au­tochemie-C362/Technicke-spreje-kapaliny-a-maziva-C363/SHERON-Antifreeze-Maxi-D-3-lt-NO-P27591/obrazky_zbo­zi/ZArY6chQfQm8CD­V/27591_52fb36d306786c50­35bc79c22bd6122b_1­.jpg

Frogman

Kepler: Proč se tedy všude říká a píše, že se to nesmí míchat?

mosoj

No to se právě nepíše. Na každé krabici s kapalinou je napsáno že je mísitelná se všemi běžnými kapalinami. Já ale věřím té tabulce.

Kepler

To nevím, já jsem normálně jednou smíchal a nic se nestalo. Možná fridexy mají různé antikorozní přísady s ohledem na materiál bloku motoru, nebo chladiče (železo, hliník). U 20tiletého auta to už je jedno.