Vašek123

Jde zároveň do pc zapojit 2 disky jeden na satu a jeden a atu

Odpovědi
Reuef

Ano jde to bez problemu

brillant

Záleží na základní desce, pro toto zapojení musí mít vnitřní rozhraní SATA i PATA.

huxa

Bez problému, pokud máš kompatatibilní základní desku, jinak musíš najít redukci.

Dochy

Jde. Problém může být při přidávání a odebírání disků. Měl jsem problémy s pořadím a výběrem bootovacího disku. (to bude záležet na biosu a systému)

Vojczek

Musíš mít kompabitilní základní desku, která musí mít výstup na oba konektory. Zkus například programem CPU-Z zjistit jméno základní desky a informace si prohledat na internetu.

jpau

Není třeba mít kompatibilní základní desku, dají se pořídit externí řadiče (cca do 500,–) např. do PCI nebo PCI-E, je pak ale třeba vyřešit problém, o kterém píše Dochy.