Nassin

Jde zapojit na funkční zvonek domácí telefon, popřípadě i elektrický zámek?

Nejlepší odpověď
Dochy

Většina systémů vyžaduje pro použití telefonu/zámku více vodičů. Většinou jsem viděl systém tuším 4+n (4 vodiče základ a +1 za každý připojený byt – vedení od zvonkového taba). Pro obyčejný zvonek stačí 1+n, nebo pokud chceš mít paralelní tlačítko u vchodu a pak před každým bytem (dvě tlačítka na byt) pak 2+n.

Pokud bys chtěl zajistit řešení bez tahání kabelů, pravděpodobně bys musel použít nestandardní řešení, které by dost možná bylo ještě dražší než to tahání kabelů.

Další odpovědi
elkon

Domácí telefony mají svůj zvonek a lze tlačítkem na telefonu otevírat el. zámek. K zvonku v telefonu lze připojit i paralelně další zvonek, který bude na napětí stejné, jako ten v telefonu.

Hlada

Ano, existují domácí telefony, které fungují s dvoudrátovou sběrnicí.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Nassin

elkon, tvá odpověď je zajímavá, ale nenašel jsem v ni odpověď, jestli jde ovládat domácí telefon bez přidání dalšího drátu „tlačítkem u hl. vchodu“.

elkon

Na to jsi se v dotazu neptal. Ale stejně nechápu, co tím myslíš. jak chceš ovládat telefon, který je v bytě.

Nassin

Proč se vlastně ptám. Jako majitelé bytů v panelovém domě jsme přes domovníka zadali poptávku na dodání a zhotovitele jistou firmu, která mimo jiné, uvedla, že se z hlavního panelu zvonků u vchodu musí vést lištami po chodbách dráty a do každého bytu by musel provrtat otvor, kterým by vedly dráty k domácímu telefonu. Zdá se nám to zbytečné, když všechny zvonky jsou funkční.

Hlada

Stávající rozvody by bylo možné použít pro telefony, ne ale zároveň pro zvonky u dveří s tlačítky na chodbě. To by si musel každý zařídit sám, třeba bezdrátovým zvonkem.