Osten

Jde vyrobit dynamit z petard?

Chci se zeptat. Klasická petarda funguje tak, že střelný prach začne prudce hořet a jelikož je pod tlakem (v uzavřené nádobě/tubě) tak exploduje. No a moje otázka zní: když si nakoupím třeba 50 krabiček, ze všech vysypu pouze střelný nikoli zápalný prach například do plechovky od piva, utěsním např: sádrou, ven vyvedu knotek který pak zapálím, jak silná bude exploze ? nebo to bude spíše trhavina ? PS: odpovědi typu: radši to nezkoušej a podobně NEPŘÍJMÁM prosil bych nějakou odbornou odpověd! díky

Nejlepší odpověď
mosoj

Já tě jenom upozorňuji že o tom nevíš nic !!! V petardách není černý střelný prach. On se totiž jiný než černý v zábavní pyrotechnice nepoužívá,
ale brizatní výbušková směs, která je tě schopná utrhnout ruce nebo vypálit oči.
Vše o čem uvažuješ je proti předpisům.
Doplňuji:
Dynamit je nitroglycerin napuštěný do porézní látky. Vidíš že neznáš nic. Já tě varuji a jinak si trhni nohou.

Další odpovědi
anonym

  1. …„Jde vyrobit dynamit z petard?“… – nejde, dynamit je zcela konkrétní výbušnina, která není v náložkých petard obsažena
  2. …„jak silná bude exploze“… – na základě popisu v dotazu nelze odpovědět
  3. …„to bude spíše trhavina“… – viz. 2., výbušnina je to ale určitě

Ač nechceš číst „radši to nezkoušej“, stejně ti to napíšu – NEMÁŠ znalosti dostatečné k manipulaci s výbušninami!!! Napřed si ´něco´ nastuduj a teprve potom si hrej – opačný postup může mít za následek to, že už nikdy nenastuduješ nic.

cochee

😁

Zdroj: http://hcd-1.imgbox.com/a­dyy654b.jpg?st=Z2Ux­7_V3bzjxJT1ls_23FA&e=138­5338635

Emefej

Odborná odpověď – nejde.
Doplňuji:
Věnuj se raději něčemu méně nebezpečnému, co sám zvládneš. Je tady pár otázek o masturbaci, zkus se inspirovat.

Osten

Té tvojí odpovědi nerozumím.. nebo si ty nerozuměl té mojí 🙂

mosoj

To je mně úplně jedno. Tím lépe.

Osten

jasně sem v otázce žádal odbornou odpověď, a vím co je dynamit a že je v něm uplně jiná látka, nechtěl sem psát „bomba“ tak sem psal dynamit.

fcoop

Tyhle malé a zvídavé pyrotechniky na oddělení popálenin milují vůbec nejvíc.O proble­matice víš kulový a ještě ke všemu ani neumíš hledat na Netu.
Nauč se nějakou modlitbičku.

Osten

Řekl bych že tenhle „malý a zvídavý“ pyrotechnik toho má v hlavě mnohem víc než ty. Bohužel s tímto zkušenosti nemám, proto sem se přišel zeptat a udělal sem chybu. Vaše jednání dokáže člověku uvařit krev, takže rozhodně nic stavět nebudu, protože jedna bomba už ve mne tiká.

fcoop

Tak jo.

anonym

Prosím tě – jakou chceš odbornou odpověď, když se nejsi schopen odborně vyjadřovat?
Jak chceš ´přesně´ odpovědět na dotaz ´asi něco asi s něčím asi nějak udělám´???
Víš, s jakou látkou budeš pracovat? Nevíš. Víš, jakou má brizanci a detonační rychlost? – Nevíš. Víš, jaký potřebuješ iniciátor? – Nevíš.
A co vlastně víš?

Osten

Ano vím jakou má, rovná se rychlosti zvuku. V dotazu nestojí ani jedno „asi“ ale jednoduchý popis výroby primitivní bomby. Kdybych to chtěl udělat tak jdu a udělám to.. neptal bych se. Chtěl sem jen odpověď: Ne nebouchne to jen to vyhoří, ano bouchne to velmi silně. Ne nebouchne to protože je tam to a to nejde. Očividně sem si vybral špatný web plný frustrovaných rádoby vědců co nemají nic jiného na práci než sedět u počítače a urážet amatéry. Doufám že za to jednou dostaneš po čuni protože tahle úroveň jednání je až zarážející. Sbohem!

Emefej

Může se stát, že po čuni dostaneš ty, až ti to bouchne v ruce.

mosoj

Odpověď jsi dostal " je to brizantní výbušková směs". Vysvětlovat co je výbušková směs je házení hrachu na zeď.

fcoop

....... Očividně sem si vybral špatný web plný frustrovaných rádoby vědců co nemají nic jiného na práci než sedět u počítače a urážet amatéry. Doufám že za to jednou dostaneš po čuni ..........

Chlapec se rozdurdil....­.......hele,ta­dy je to pod tvoji úroveň,hledej jinde. Měj se.

Osten

To je pravda, pod takovou úroveň se nesnížím 🙂