jde vyřídit OPpoštou?

jsem Slovák,nemůžu nyní odjet vyřizovat doklady…Je možné vše odeslat poštou,kopie nutných dokladů notářsky ověřit a osobně dojet až pro hotové doklady…(do Nitry)

Nejlepší odpověď
arygnoc

ne, musite na ambasadu do Brna nebo prahy, ale kvuli OP do mista trvaleho bydliste.

Další odpovědi
fcoop

Snad to pomůže.

http://www.vel­vary.cz/vydani-op.html

Teď jsem si uvědomil – vždyť vy jste cizí státní příslušník.Nebude se tedy do toho muset zapojit vaše vyslanectví?

elektrikář

Po odcizení OP jsem napsal na matriku v místě narození poslal jim polatek a kopiji rodného listu jsem dostal poštou, S tím došel na matriku v místě přechodného bydliště vyplnil příslušné formuláře. Asi po 14 dnech jsem dostal vyrozumnění a na matrice jsem si vyzvedl nový Op.