Pašíková

Jde vlastnit koně ve dvou?

Chtěla bych se zeptat s kamarádkou si chceme koupit koně (dohromady), ale nevíme jestli v jeho papírech mohou být dva majitelé.

Nejlepší odpověď
annas

V odkazu na stránku o koních je stejný dotaz a odpovědi. Snad se dovíte to, co potřebujete vědět.

Ale pozor na to, nikdy nevíře, zda se s kamarádkou nerozejdete a nennastane problém.

https://www.i­fauna.cz/kone/dis­kuse/detail/2944019/d­va-majitele

Najdete i smlouvu týkající se koupě koně.

Další odpovědi
autacek

Ano, do spoluvlastnictví lze zakoupit ledacos, jinou věcí je, co bude napsáno v příslušných papírech (obdobně jako u technického průkazu motorového vozidla).

Nicméne spoluvladtnictví je do budoucna velice problematická záležitost a dost záleží na tom, co od toho vlastně čekáte. Nejde jen o ustájení, žrádlo a projížďky, ale i o případnou léčbu, zranění, přepravu, soutěže, čas který si rozvrhnete k užívání, atd., kdy v okamžiku jakékoli neshody může nastat závažný problém. A jelikož je zvíře živý tvor, nejde jej jen tak zavřít do garáže a počkat až to případně urovná čas, nebo soud.

Schluker

Kdyz si jeden z manzelu koupi kone, tak jsou majitele oba. Takze ano, lze. Pripadne ho napiste na firmu (spolecnou). Vsak ona se nejaka cesta najde :)

Edison

Obecně vzato ano. Konkrétně… by to chtělo asi se informovat spíše v nějakém koňáckém klubu, sdružení… Jistě se jich dá na netu najít spousta. Namátkou třeba tohle: https://www.micha­elaklevisova.cz/chce­te-sveho-dostihoveho-kone/ , nebo https://www.dos­tihy.cz/jockey-club-cr-2/majitelska-sekce/

Určitě by to řešil syndikát.