manfromdream

Jde Vám o kvalitu potravin a nebo spíše o cenu – není- li výrobek z českých výrobců kvalitní, kupujete zahraniční?

Rád si pochutnám na dobrých a zdravých potravinách – naše babičky preferují českou kvalitu, ale u nékterých znaćek a výrobků to není, proto nemůžu být úplný patriot.

Nejlepší odpověď
quentos

určitě o kvalitu. A ano, když české stojí za prd, tak raději zahraniční. Být patriotem v jídle se ze zdravotního hleduiska rozhodně nevyplatí.

Další odpovědi
suaeda

Asi nejlepší přehled o kvalitě potravin je pokud si máme možnost doma něco vypěstovat na zahrádce nebo vykrmit ve chlívku. Víme co jsme do toho dali.
Jinak potraviny kupuji raději kvalitní. Pravidelně čtu časopis „Dtest“, který dost napoví, které výrobky jsou horší a které lepší.
Bohužel to co se prodává pod stejnou značkou u nás a např. v Německu nemá stejnou kvalitu. Samozřejmě pokud je to v současnosti vůbec možné zjistit tak dávám přednost českému zbožím před dovozem z Polska nebo z Číny. Zjistit ale původ zboží někdy prostě nejde ani podle kodu ani podle nápisu (vyrobeno v Evropě). A nejhoší je když se člověk doví, že se v českém masokombinátě dělají „kvalitní salámy“ do kterých se dávají zbytky z Polska (uši, rypáky, kůže). Potravinářské normy u nás bývaly tvrdší než nyní. Dnes v podstatě může jíst ty nejhorší odpady.

zjentek

krom toho, český patriot také touží po potravě, kterou čech nevyrobí a tak ji bere z venku..já třeba po uheráku, kešu a určitému druhu sejra a oliv
Doplňuji:
ocko: není nic přirozenějšího, nežli to, že kdo není soběstačný, má hlad.

Awe

Já se mám opravdu rád.Takže potraviny nakupuju ty které mi prostě chutnají.Na ceny se nedívám.Takže když si zajdu nakoupit dobrý sýr a ne „sýr“ z kauflandu nechám tam i 600 Kč za pár deka.Na to kde byla potravina vyrobena se už vůbec nedívám,ani na žádné éčka.V každé dnes prodávané potravině prostě nějaký ten „bordel“ najdeš.Takže proč si to komplikovat?Žiju jen jednou tak se alespoň pořádně nažeru! :D
Doplňuji:
Jinak kouřím,piju prostě dělám defakto vše co je „nezdravé“. Není nikde řečeno že pokud budu jíst BIO,sportovat, abstinovat u všeho co je „nezdravé“ že budu žít déle.I kdyby ano život je o dost nudnější

anonym

Další z opakovaných otázek. Stačilo by podívat se na ty starší.
Preferuji českou produkci, hlavně drobné farmáře. Lze jíst chutně a zdravě a při tom podporovat domácí chovy a pěstiltele. U cizích výrobků lze stěží tvrdit, že je vše v nejlepší kvalitě.
Každý má své priority a já nikomu ty své nemíním vnucovat. Padl tu dnes dotaz, zda se nesnažit o odchod z EU. Jak by potom vypadala například naše potravinová soběstačnost?