Jiří Prokop

Jde v recovery systému na Androidu stáhnout instalovaný OS Android na SD kartu?

Mám mobil s poškozeným OS Android 4.4.2 a druhý, stejný, který má stejný OS v pořádku. Jde z dobrého mobilu, který má OS v pořádku, stáhnout na SD kartu jeho nainstalovaný OS v recovery systému a tento potom instalovat do mobilu s poškozeným OS v položce recovery-Apply update from SD card (použijte aktualizaci z SD karty)? Případně poraďte, kde stáhnout tento OS pro vadný mobil (na NB), když mám tyto údaje o mobilu- výrobce: No name, board:C3000, chip:MT6572, karnel ver.:3.4.5 (+ další údaje), SW ver.:ALPS.JB3­.MP.V1.30+IMEI 1 a IMEI 2,+Modem ver.: MOLY.WR8.W131,+Bar code:10. Je možno pomocí těchto údajů dohledat patřičný Android pro poškozený mobil někde na Google, případně jinde?

Odpovědi
anonym

Tak jednoduché to bohužel opravdu není. Nezbude ti než poškozený mobil buď reklamovat nebo poslat do autorizovaného servisu který umí reflashnout paměti. Mají ROMky oficiální přímo od výrobce daného mobilu. Samozřejmě si za to něco řeknou ale lepší možnost nevidím. Kdybys měl nejaký známější telefon, třeba nexus, samsung, lg, sony, htc, … tak by se to ještě dalo řešit ve spolupráci s XDA forem a rekneme cyanogenmod romkou, ale pokud je to nejaky bezejmeny cinan s mediatekem tak to moc nadejne nevidim.