Avatar uživatele
qqendie

Jde upravit zobrazování odesilatele na gmailu?

Přešla jsem s poštou na gmail. A teď koukám, že mi to odesílatele pojmenovává křestními jmény. Mám problém s tím, že mi to klienty zobrazuje jako „Lucka, Petr, Franta“ místo toho, aby to ukazovalo příjmení. Těžko se v tom nyní orientuji. Nenašla jsem možnost změnit nastavení. Jde to?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? kapka před 3219 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Mám také gmail. Prošla jsem maily a dívala se, kdy se objeví křestní jméno.

Křestní jméno se objeví jako odesilatel, když napíši třeba na mailovou adresu formátu Blanka Veselá @ .....

Pak se mně jako příjemce objeví "já, Blanka (2) – odpovídá-li z doručeného mailu. Pokud píše ona jako první, objeví se rovněž jen Blanka.

Když má adresa křestní jméno a příjmení objeví se tedy první část, křestní jméno.

Nebo si mailovou adresu kolaloka@.. zapíši do adresáře jako Blanka Veselá, tudíž se objeví první část, kterou mám zapsanou v adresáři,, tedy Blanka. .

Jestliže má mailovou adresu třeba Novotný, tak se vám jako příjemce objeví Novotný.

Má-li někdo mailovou adresu třeba konvalinka@… a není uvedené víc, tak dostanete dopis od adresáta konvalinka.

Nikde v nastavení není nic uvedené, vypadá to tak,, že zveřejňují část adresy, pokud má adresa dvě části.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
arygnoc

nejde.
možno iba u majiteľa účtu v google+ alebo priamo v účte schránky.

;-Q

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
qqendie

Děkuji za odpovědi. I za soukromou. Asi jsem otázku špatně zformulovala. Používala jsem volny.cz. Byla jsem zvyklá, že se mi v seznamu pošty ukazovalo jméno a příjmení odesílatele – samozřejmě, pokud je měl ve svém nastavení uvedené. Přetáhla jsem na gmail veškerou komunikaci z volneho. A maily, které dřív měly v záhlaví, že jsou od „Marie Nováková“ nebo „Petr Veselý“, se na gmailu zobrazují jen „Marie“ a jen „Petr“. Archiv mailů z volného má na gmailu podobu stovek Marií, Jan, Petrů,… Hledala jsem, jestli je nějaká možnost změnit zobrazování jména odesilatele v mém zobrazení došlých mailů

před 3213 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
HarpPlayer

Opravdu nevím, ale zajímalo by mě, jak jste „přetáhla veškerou komunikaci“ z volneho na gmail.
To jako i ty stávající maily na VOLNY.cz ?
Jak?
Děkuju moc…

před 1825 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek