qqendie

Jde upravit zobrazování odesilatele na gmailu?

Přešla jsem s poštou na gmail. A teď koukám, že mi to odesílatele pojmenovává křestními jmény. Mám problém s tím, že mi to klienty zobrazuje jako „Lucka, Petr, Franta“ místo toho, aby to ukazovalo příjmení. Těžko se v tom nyní orientuji. Nenašla jsem možnost změnit nastavení. Jde to?

Nejlepší odpověď
annas

Mám také gmail. Prošla jsem maily a dívala se, kdy se objeví křestní jméno.

Křestní jméno se objeví jako odesilatel, když napíši třeba na mailovou adresu formátu Blanka Veselá @ .....

Pak se mně jako příjemce objeví "já, Blanka (2) – odpovídá-li z doručeného mailu. Pokud píše ona jako první, objeví se rovněž jen Blanka.

Když má adresa křestní jméno a příjmení objeví se tedy první část, křestní jméno.

Nebo si mailovou adresu kolaloka@.. zapíši do adresáře jako Blanka Veselá, tudíž se objeví první část, kterou mám zapsanou v adresáři,, tedy Blanka. .

Jestliže má mailovou adresu třeba Novotný, tak se vám jako příjemce objeví Novotný.

Má-li někdo mailovou adresu třeba konvalinka@… a není uvedené víc, tak dostanete dopis od adresáta konvalinka.

Nikde v nastavení není nic uvedené, vypadá to tak,, že zveřejňují část adresy, pokud má adresa dvě části.

Další odpovědi
arygnoc

nejde.
možno iba u majiteľa účtu v google+ alebo priamo v účte schránky.

;-Q

qqendie

Děkuji za odpovědi. I za soukromou. Asi jsem otázku špatně zformulovala. Používala jsem volny.cz. Byla jsem zvyklá, že se mi v seznamu pošty ukazovalo jméno a příjmení odesílatele – samozřejmě, pokud je měl ve svém nastavení uvedené. Přetáhla jsem na gmail veškerou komunikaci z volneho. A maily, které dřív měly v záhlaví, že jsou od „Marie Nováková“ nebo „Petr Veselý“, se na gmailu zobrazují jen „Marie“ a jen „Petr“. Archiv mailů z volného má na gmailu podobu stovek Marií, Jan, Petrů,… Hledala jsem, jestli je nějaká možnost změnit zobrazování jména odesilatele v mém zobrazení došlých mailů

HarpPlayer

Opravdu nevím, ale zajímalo by mě, jak jste „přetáhla veškerou komunikaci“ z volneho na gmail.
To jako i ty stávající maily na VOLNY.cz ?
Jak?
Děkuju moc…