hanny 2

Jde to spravit?

Nefunguje mi ventil u 3 roky starého papiňáku.Dá se to opravit a dělá to někdo?Nebo ho mám vyhodit a koupit nový?Ten původní mi vydržel 30let!Nevím,kam otázku zařadit.

Nejlepší odpověď
Sůwa

Nefunguje ventil jak? Nepropouští přebytečnou páru, nebo naopak pára uniká a v papiňáku nevznikne tlak? V prvním případě by mohl být ucpaný, takže vyčistit, profouknout. V druhém případě by to mohla být porušená tavná pojistka, tu stačí vyměnit. Hodil by se podrobnější popis, nebo fotka.

Další odpovědi
dudu

Profesionální opravář asi k nalezení nebude, ale zkuste se obrátit na šikovného přítele-kutila nebo hodinového manžela. Doma máme docela letitý tlakáč a ventil jsem musel rozmontovat a vyčistit už několikrát. Až na pružinu se tam nemá co polámat, ale kypící obsah příliš plného hrnce ventil pěkně za..re.

Drap

Nevím o žádném takovémto opraváři, který by toto dělal, ani jsem nikdy neviděl, že by se prodával náhradní ventil, ale tam by se snad nemělo ani nic pokazit. Spíše jen bude zaseklý, nebo se tam něco dostalo. Snad by si s tím poradil nějaký kutil.

anonym

Ptala jsem se na to same pred 2 lety v domacich potrebach.
Pani mi rekla, ze se posilaji na adresu vyrobce.
Zdalo se mi to slozite , koupila jsem si novej , ale uz to neni ON. Docela mi to mrzi.

  • iv-

Michal Kole

Já bych se zkusil zeptat prodejce co s tím, ten by mohl doporučit nějaký servis.