savyla

Jde to nahradit?

Jde oregano nahradit majoránkou nebo třeba sušenou bazalkou?
Doplňuji:
Chci dělat pizzu …

Nejlepší odpověď
alenad

Ano , ta sušená bazalka – to je to samé – krásně ti to provoní .

Další odpovědi
anonym

Jde o to, co vaříš. Koření ani bylinky mezi sebou vzájemně nahraditelné nejsou. Prostě použitím jiného koření, či bylin, získáš trochu odlišnou chuť.
V tom případě se naskýtá otázka, zda není lépe „skočit“ k mámě nebo sousedce, nebo zda neuvařit to, na co máš suroviny doma.

Doplňuji:
Pokud nic jiného vařit nechceš, tak zkus použít místo oregana trochu Vegety nebo Harmonie chuti. Bude to sice stále chutnat jinak, než při použití originálního koření, ale bude to ochucené a dobré. V tomto případě používej s mírou a nezapomeň, že oba přípravky obsahují kromě jiného i sůl.

terry

Sušenou bazalkou nahradit určitě,
Ale také můžeš vynechat.
Záleží na chuti.

Damiana

Oregano je jiný název pro dobromysl, ale klasická majoránka má poněkud jinou chuť. Doporučuji ti bazalku. Ta je na pizzu snad tou nejchutnější bylinkou. 🙂

isteron

To je pamajorán obyčajný, alebo dobromyseľ.

opportunity

To, co říkají ostatní, je pravda. Taky se dá použít směs provensálské koření (koupit bez soli, ta je zbytečná), dávám ho i do těsta. A do rajčat na pomazání dávám pesto, obyčejnější, ne zrovna dovozové.

Lucy7

určitě, já dělám pizzu často a když mi chybí oregano, tak tam dám buď majoránku nebo to nehám tak a když tu pizzu pak jím necítím že by tomu něco chybělo.