Hofmik

Jde to na VPS

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat zdali by nešlo na vlastním VPS když k němu mám i root(tedy admin. účet)zřídit si na tom vlastní doménu třeba .eu nebo .cz a prosím nepiště popř. toto: no pokud máš VPS od pipni tak to nepůjde napiště hned jestli jo a nebo ne a pokud jo napište nebo pošlete nějaký návod. Děkuji Tomáš

Odpovědi
anonym

V písemném projevu je otázka indikována otazníkem (?), a dále si drzost typu Prosím nepište nechte od cesty.

Budu se řídit podle klíčových slov: VPS, Doména. Pokud na serveru máte CPanel nebo ISPConfig který dokáže spravovat celý server (FTP, MySQL, DNS) tak ano

funky

jo mělo by to jít. normálně si koupíš doménu (já mám u forpsi) a tam jí v administraci nastavíš DNS záznam na IP adresu tvého VPS. pokud si pak pohraješ s nastavením tak se dá na jednom VPS provozovat i více domén, ale to už je složitější.