hapiky

Jde talent na malování obvykle ruku v ruce s nadprůměrnou inteligencí, nebo i „hloupý“ může být vynikající malíř?

Nejlepší odpověď
annas

Opět podobné téma se zde řešilo. Co je inteligence, co je nadání, co je talent?

Je pravda, že k tomu, aby byl někdo vynikající malíř, hudebník atd. nestačí jen nadání, talent, inteligence, ale důležitá je i píle.

Je třeba si uvědomit, které druhy inteligence existují -
např. matematická, jazyková, pohybová, sociální, hudební, výtvarná, praktická, abstraktní atd.

Dá se říct, že tedy tito jedinci, mají určité nadání, někdy až talent pro jisté činnosti. Někdo neumí jednat s lidmi, ale ovládá matematiku, nebo má hudební vlohy, má znalosti třeba ze zeměpisu, ale neumí přitlouct hřebík aj.

Jenže všechny vlohy, nadání, až nadprůměrné nadání (talent) nejsou vždy měřitelné. Matematické či jazykové nadání je měřitelné, mezilidské těžko, u výtvarného a hudebního jak kdy.

Spojení nadání pro výtvarnictí může být spojené i s jiným typem inteligence. Není to jednoznačné.

Uvedla bych příklad Romů, jejich mentální inteligence často nic moc, ale pro hudbu mají nadání, jiní talent, tedy i hudební inteligenci.

Co některí geniální malíři, nejsou často šílenci? Zřejmě jejich emoční inteligence vyvolává deprese atd.

Je to individuální. Pokud chcete vědět víc, opět doporučuji prostudovat si psychologii. Někdy je těžké porozumět člověku.

Další odpovědi
zjentek

Tak třeba já prej maluju nádherně, takže si klidně projeď mou nezablokovanou historiji a možná ti to pomůže částečně objasnit otázku?

marci1

Záleží na tom… Není malíř jako malíř. „Hloupý“ může být dobrým malířem obrazů
a „chytrý“ dobrým malířem pokojů.
Vtip: Malíř pozoruje opalující se dívky: „Tolik krásnejch ženskejch a já jsem jen malíř pokojů.” 🙂