Monyszek

Jde se přihlásit na vzdálenou plochu?

Zajímalo by mě, jestli jde přihlásit se na vzdálenou plochu, když mám počítač doma třeba v Jihlavě a druhá osoba s počítačem je například v Bystřici nad Pernštejnem..může se přes tuhle dálku přihlásit na vzdálenou plochu a změnit mi třeba heslo?

Odpovědi
Hamon

Ano. Potřebuje IP adresu/port a patřičná práva. Pak může obojí provést.
Doplňuji:
Za předpokladu, že je cílový počítač dostupný z Internetu – veřejná IP adresa nebo port forwarding.

postcd

pokud je ten vzdálený počítač zapnutý a je zapnutá vzdálená plocha (ve výchozím nastavení není) a má přístupové heslo tak ano.

Pokud chceš vzdál. plohu vypnout, tak napiš do google: vzdálená plocha názevtvéhoope­račníhosystému vypnout
a nebo remote desktop názevtvéhoope­račníhosystému disable