Ondra321

Jde se přehlásit na MÚ v Praze z jiného města?

Dobrý den mám otázku ohledně změny pobytu.Momentálně bydlím na ubytovně bez možnosti přehlášení na tuto adresu.Přestěhoval jsem do Prahy z důvodu nízké zaměstnanosti­.Prozatím mám brigádu bez pracovní smlouvy a potřeboval by jsem aspoň prozatímní trvalí pobyt na městském úřadě.Jelikož je zde velká možnost pracovních příležitostí jako skladník či svářeč uvítal bych i možnost rekvalifikace od pracovního úřadu.Je tedy možnost přehlásit se na městský úřad v Praze když trvalí pobyt mám v jiném městě?

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud získáte v Praze ubytování, kde Vám bude vlastník nemovitosti ochotný dát souhlas k trvalému pobytu, nebudete muset řešit možnost přihlášení na městský úřad. Ten by Vás přihlásil na nové trvalé bydliště a zároveň by provedl Vaše odhlášení na staré adrese trvalého pobytu. Potom byste jako řádný obyvatel města Prahy požíval i všech výhod, které s tím souvisí (nárok na různé typy příspěvků, rekvalifikace apod.)
Jestliže trvalý pobyt nebudete schopen v Praze získat, tak jediný úřad, který s Vámi bude moci podobné záležitosti řešit, je ten, v jehož působnosti bydlíte (máte trvalý pobyt) v současné době.
Přihlášení na adresu městského nebo místního úřadu má svá pravidla a většinou k tomuto opatření úřad sáhne v případě, že by současný majitel nemovitosti mohl být zbytečně vystaven majetkovým rizikům (exekuce a vymáhání pohledávek, trestná činnost a podobné problémy ze strany nájemníka). Musí zde být ale prokázáno, že tento nájemník se již několik měsíců na uvedené adrese nezdržuje a že na ní nemá uloženy ani žádné věci ve svém vlastnictví. Některé úřady jsou benevolentnější, jiné žádné kompromisy nepřipouštějí.
Doporučuji Vám zajít si přímo na příslušný magistrát města a informovat se přímo na místě. Zkuste požádat o pomoc. Nemůže se stát nic horšího, než že budete odmítnut.