eso123

Jde se dostat autem do Thajska?

Poslední dobou přibývá lidí, kteří vezmou jakýkoliv bizarní dopravní prostřdek ( Felici, motorku, Ladu… ) a jedou na východ. Vždy ale končí nejdál na hranicích s Čínou. Avšak, dá se dostat po silnici třeba do Thajska? Někudy, kde vás nezajme nějaká fanatická náboženská organizace jako bezvěrce? Nebo je opravdu nemožné se projet autem do jihovýchodní Asie přes Indii?
Doplňuji:
Já tam Ladou rozhodně nejedu, ale znám lidi co zrovna dojeli z těchto končin právě Ladou. Asi nejlepší nápad by byl opravdu lodí do Indie a pak už to je „kousek“ :)

Odpovědi
Pepa25

Když se podíváš na mapu, tak do JV Asie se autem opravdu nedá dostat jinak než buď přes Čínu nebo přes Pákistán … Teoreticky lodí, ale prakticky tam nic nejezdí (viz dotazy na fórech Lony Planet apod. ferry Dubai – Mumbai? Sorry, none .).

MK44

Nevypadá to jako dobrý nápad. Kratší cesta, tedy přes jižní Asii, nese nebezpečí, která zmiňujete. Únoscům každý doláč dobrý. Oblast Afghanistán, Balúčistán, Pákistán nebrat. Přes Indii by to mělo být chvíli lepší, byť se tam jezdí vlevo. Ale pak je zase Barma, tedy zase o hubu.
Zbývá objet Tibet trasou přes Rusko po jižní Sibiři, přes Mongolsko do Číny a dolů na jih k Vietnamu. Tedy objet hory a pouště. Ovšem přes Laos to může být zase horší. Ovšem je to zatraceně dlouhé. Hrozí, že se ztratíte v neobydlených oblastech, že klekne vůz. Jen pro otrlé dobrodruhy. Takže do Thajska asi jen letecky.

Agneta

Přes Turecko a Irán – tam stojí benzín jen 2,– Kč (0,08€) a Teherán je jedno z nejkrásnějších měst na světě. Tak hlavně aby ti ta Ladovka vydržela až do Indie, tam pak přesedláš na velmi lacinou a skvělou anglickou motorku Royal Enfield za 200,–€ a ta má nezničitelný motor, s tou přijedeš ještě zpátky do Čech…:DDD

led

Najbezpečnejšie a najlacnejšie je prepraviť sa autom k moru, tam naložiť auto na loď a po vode preplaviť do Indie a odtiaľ po vlastne osi ďalej. Pri súčasnej neistej politickovojenskej situácii osamelému automobilu cestu nedoporučujem. alebo obíďte pol sveta, aby ste sa do Thajska dostali Rusko-čínskou trasou od východu.