tony2412

Jde proud z autobaterie přes pojistky do spínací skříňky?

Jde mi o to zda jsou všechny pojistky pod proudem, nebo až když sepne spínací skříňka. Samozřejmě ty spotřebiče které fungují i bez spínací skříňky ty nemyslím, ale třeba stěrače bez sepnutí zapalování nefungujou, a je pojistka pro stěrače stále p od proudem i bez sepnutí zapalování? Možná naivní dotaz, ale já tomu nerozumím…

Odpovědi
Edison

Některé obvody mají pojistky před spínačkou, některé za spínačkou. Někdy spínačka jen zapíná relé, které teprve spíná další obvody.

cukrar

Jde proud z autobaterie přes pojistky do spínací skříňky…ANO
zda jsou všechny pojistky pod proudem,…NE
stěrače bez sepnutí zapalování…jak které vozidlo

elkon

To si vyzkoušej, každé auto to má jinak.