ribeiromike

Jde prodlouzit zivotnost ziletek holicich strojku ponorenim do mineralniho oleje?

Odpoved je ano, viz http://bit.ly/k83jN4 , ale moje otazka je, jestli americky mineral oil je to same, co u nas mineralni olej? Protoze kdyz jsem ted kouknul na zbozi.cz, tak tam jsou mineralni oleje jako mazadla na brzdy a retezy, nic co by vypadalo, ze se muze dostat do kontaktu s pokozkou.

Nejlepší odpověď
arygnoc

minerálních olejů je několik typů:

Minerální olej (též ropný olej) je jedním z produktů frakční destilace ropy. Je to průhledný, bezbarvý olej složený především z alkanů (typicky s 15 až 40 atomy uhlíku v molekule)[1] a cyklických parafinů, příbuzný s vazelinou (známou též jako bílá vazelina, v lékopisu latinsky Vaselinum album[2]). Má hustotu okolo 0,8 g/cm3.[3] Minerální olej je látka poměrně nízké hodnoty a vyrábí se ve velkých množstvích. Je dostupný jako lehký a těžký minerální olej.

Koncem 19. století byl poprvé použit termín „minerální olej“ nebo „skalní olej“ k popisu ropných uhlovodíků a souvisejících produktů, které byly získávány z vrtů do podzemních rezervoárů. Termín odlišoval ropné uhlovodíky získávané z podzemních zdrojů od jiných tehdejších zdrojů oleje, například palmového nebo velrybího oleje. Na dnešním petrochemickém trhu se termín „minerální olej“ často používá v právních dokumentech jako označení všech kapalných uhlovodíků a plynných produktů získávaných z ropných vrtů.

Existují tři základní třídy rafinovaných minerálních olejů:

parafinové oleje, založené na n-alkanech
naftenové oleje, založené na cykloalkanech
aromatické oleje, založené na aromatických uhlovodících (neplést s esenciálními oleji).

(wikipedie)

Další odpovědi
baghira

Minerální olej není nic proti ničemu, minerální oleje najdeš i v kosmetice.
Na druhou stranu není olej jako olej, vyjetý olej z motoru bych nezkoušel (ani nevyjetý).

venkovan

Životnost žiletky skutečně lze jejich ponořením do minerálního oleje prodloužit. Neměl by obsahovat vodu.
Pozor – mluvím o ponoření, ne již o vyndání. Životnost se tak prodlouží i na desetiletí.