leporela22

Jde přeinstalovat windows bez originálního CD?

Nemyslim obnovit z dřívějška, ale přeinstalování – to bude asi potřebovat CD. Je to asi 7 let starý a je tam ještě VISTA.
Jenže když je originál, tak bych ho nerad odstranil.

Odpovědi
anonym

Najdeš tu adekvátní nápovědu?
https://www.go­ogle.cz/?gws_rd=­ssl#q=p%C5%99e­istalace+window­s+bez+cd

Human

Môžeš použiť ISO stiahnuté z netu (je to legálne; len si over, či originál neupravované porovnaním hashu s tým, čo je na MSDN subscription) a pri inštalácii daj súčasný Product key.

cochee

Souhlas s Humanem. Jde-li však o notebook, je vysoce pravděpodobné, že na pevném disku se nachází skrytý oddíl (lze se o tom přesvědčit přes nástroj Správa disků) a v tom případě lze Windows „přeinstalovat“ (píšu v uvozovkách, protože zde nejde o pravou přeinstalaci, jen vytvoření funkčních Windows pomocí bitové kopie uložené právě na tom skrytém oddílu) pomocí nástroje, obecně označovaného jako Recovery. Způsob spuštění této „přeinstalace“ však si řeší každý výrobce po svém, je třeba si to najít na jeho webovkách. Někdy se to spouští při startu PC pomocí stisku určité klávesy (a to ještě někdy může být zakázáno v BIOSu), někdy k tomu slouží prográmek ve Windows.
Pokud platí to, co napsal Human, je třeba ještě dát pozor (možná – nevím, jak se distribuovaly konkrétně Visty) na typ instalace, je rozdíl mezi OEM verzí a retail (balíkovou), každá může mít jiný typ instalačního média. U XP existovaly ještě Windowsy s korporátní licencí, tam se taky instalační CD lišilo.