Kdo je to Američan?

Kdo je to vůbec Američan, když je Amerika národ imigrantů z celého světa? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Drap

Američan je ten, který má občanství některé americké země.

Další odpovědi
dr.luha

Praví Američani jsou nekřížení Indiáni, zbytek jsou pouze obyčejní imigranti.

Kepler

Američané jsou občané Spojených států amerických. USA jsou národem imigrantů, proto Američané neztotožňují svou národnost s etnickou příslušností, ale s občanstvím.

Američané se skládají z velkého množství etnických skupin, z nichž všechny kromě Indiánů se na území dnešních USA přistěhovaly v průběhu posledních 500 let. Přistěhovalectví probíhalo hlavně z Evropy, proto největší rasovou skupinou jsou Bílí Američané. Mezi další rasové skupiny patří Afroameričané, Asijští Američané a Indiáni (včetně amerických). Vyskytují se i míšenci výše uvedených skupin. Od poloviny 20. století probíhá silná migrace z Mexika a Latinské Ameriky, proto se Američané dělí na Američany hispánského a latinskoamerického původu a ty, kteří tohoto původu nejsou.
(wiki)

ivzez

Amerika není národ. Je to světadíl, není to jedna
země a stát či země není totéž, co národ.

Souhlasím s Drapem, Američan je člověk,
který je občanem některého amerického státu.

Většinou se ale slovo Američan redukuje
na Severní Ameriku a často jenom na USA.

anonym

Populace Ameriky se skládá z potomků osmi velkých etnik a jejich kombinováním.
◾Indiáni, např. Inuité a Aleuté.
◾Lidé s evropským původem, hlavně Španělé, Britové, Irové, Italové, Portugalci, Francouzi, Poláci, Němci, Nizozemci a Dáni.
◾Mestici, kteří mají smíšený evropský a americký původ.
◾Černoši, hlavně s původem v Západní Africe.
◾Mulati, kteří mají smíšený černošský a evropský původ.
◾Zambové (španělsky) a Cafuzové (portugalsky), kteří mají smíšený černošský a indiánský původ.
◾Asiaté, kteří mají původ ve Východní, Jižní nebo Jihovýchodní Asii.
◾Lidé z Blízkého východu.
◾Američtí Asiaté, kteří mají smíšený asijský a americký původ.

Zdroj: https://cs.m.wi­kipedia.org/wi­ki/Amerika

Kepler

Drap nemá pravdu. Kanaďan nebo Brazilec se Američany nenazývají.