_136

Jde považovat koupi suterénního bytu za hazard?

Zdravím,dostal jsem nabídku na odkoupení Suterénního bytu 2+1 v osobním vlastnictví o velikosti 49 m2 v lokalitě města Kutné Hory za slušnou cenu – 1.55 mil.kč, Byt je po celkové rekonstrukci. Všechny podlahy jsou v dlažbě, v koupelně s obkladem, obložky včetně dveří jsou z masivu. Obývák je vybaven krbovými kamny, v komoře bojler na ohřev vody. Z obýváku i kuchyně je výhled do zahrady, která je ke společnému užívání, stejně tak jako sklepní a půdní prostory. Stáří vybavení – kuch. linka, lednice a trouba je 5 let..,četl jsem hodně článku na internetu o suterenních bytech tzv. výhody a nevýhody – https://pavel­rysavy.blog.id­nes.cz/blog.as­px?c=282366 mám obavy že když to koupím tak už ho nikdy neprodám protože podle makléřu a i majitelu bytových jednotek je problém že v těchto zeměpisných šířkách toto bydlení nemá tradici.,Prodejní cena 1,55 mil.kč jim přijde velmi problematická a nejistá je i návratnost a tím pádem i likvidita. osobně by nikomu toto bydlení nedoporučovali. Cena je zjevně nadsazená. Jde PRÝ o obchodní prostory ne bytové, to je třeba si uvědomit. Takže tímto se zde ptám je zde někdo kdo má v osobním vlastnictví nebo v pronájmu suterenní byt a dokáže tímto i poradit.. děkuji

Odpovědi
Alesh

Já bych do toho nešel, prostě seš utopenej v podzemí, já bych z toho měl určitě divnej pocit. Když to tak vezmeš, ten byt je rekonstruovaný, přesto se prodává, není náhodou důvodem, že si ho někdo předělal a pak zjistil, že se mu v něm „divně“ bydlí, tak se toho zbavuje?

elkon

Záleží na lokalitě. Pokud bych nekoukal z okna na chodník, kde bych viděl jen nohy chodců a kde mi může kdokoli okno rozbít, tak proč ne.

Hlada

Hazard to rozhodně není.
Můj blízký člen rodiny koupil před časem za podobnou částku v Praze suterénní garsonku (ateliér), půl roku ji vlastnoručně opravoval a pak ji velice snadno prodal téměř o milión dráž. Ceny v KH ale neumím posoudit.

geza

Hlada kolik mel metru ten byt ?