bolak

Jde použít teamviewer jen na to, abych si mohl od někoho stáhnout film?

Tedy abych viděl na jeho počítači složku filmu, kterou si můžu stáhnout, ale jinak jsem na tom počítači nic jiného nemohl dělat?

Takový omezený přístup jen na stáhnutí složky či souboru od někoho z počítače.

Odpovědi
gecco

TeamViewer má na vzdáleném počítači taková práva, jaká má uživatel, jenž vzdálené ovládání ´odsouhlasí´ (tedy ten, který je v danou chvíli na vzdáleném počítači přihlášen)…
😉

bolak

gecco: A co to přesně znamená v mojem případě? :) Já bych chtěl někomu přes internet nasdílet můj počítač, ale jen kvůli nakopírování 1 filmu a aby tam nic jiného nemohl dělat ani vidět (prohlížet si jiné složky. Je toto možné?

gecco

Ano, je to možné…

  1. vytvoříš si zvláštní uživatelský účet (UserName), kterému dovolíš jen to, co chceš umožnit tomu „někomu“
  2. vytvoříš adresář (složku), do které umístíš právě jen ten jeden film (pro toho UserName s právem „číst“)
  3. přihlásíš se na toho UserName a pak povolíš ´řídící´ připojení

___
Ale – hele, nemáš daleko jednodušší ten film nakopírovat na net (do libovolné ´úschovny´, třeba i s heslem – ulozto.cz, například), nechat mu třeba den na stažení a pak to máznout???

bolak

Jasně, ale kdybys chtěl nasdílet celou složku, tak je to jednodušší takhle :)

bolak

Nebo dívat se na film od někoho z počítače?