analyzedMOM

Jde poslat obyčejné psaní na poštu?

Slyšel jsem že když se napíše Poste Restante tak to jde a pošlou to na poštu na Vaše jméno, kde si to potom vyzvednete. Je to pravda?

Nejlepší odpověď
Mp2

https://www.ces­kaposta.cz/ra­dy-a-navody/jak-spravne-nadepsat-zasilku

Další odpovědi
annas

Ano. Poste restante znamená, že někdo zašle zásilku na poštu pouze s udáním jména příjemce, popř. hesla, takže si ji příjemce vyzvedne sám

Pan
Matěj Kopecký
poste restante
397 04 PÍSEK 4

Z označení Písek 4,. vyplývá, , že dopis bude uložený na pošte, do níž obvod Písek 4 spadá.

Ale pošta příjmence neupozorňuje. Je v jeho zájmu, aby se sám o zásilku zajímal.

Drap

Ano je to pravda. Tímto způsobem to v podstatě funguje po celém světě.

Hlada

Poštovní pojmy jsou z francouzštiny, nikoli angličtiny.