ptáč

Jde podomácku vyrobit instantní kávu z mleté?

Nejlepší odpověď
gecco

Uvařit ´turka´, přefiltrovat a usušit…
😉
S „domácími prostředky“ jen těžko…

Další odpovědi
jmhad

ne, ta se dělá sušením v proudu teplého vzduchu

Agneta

Instantní káva vydrží otevřená (v uzavřené krabičce) asi čtyři týdny, čili asi stejně jako ta mletá z vakuovaného balení. Takže teď nechápu, proč to dělat…jedině že bys měl rád studenou kávu k dortu (ke kakaové bábovce) jako občas já, tomu ale nevěřím…ještě k tomu bez kofejnu…:DDD

anonym

Určitě podomácku ne.
http://www.ka­vovnik.cz/clan­ky/instantni-kava-a-jeji-vyroba/
Určitě né způsobem filtrováním turka a pak usušit.

Lamalam

Pokud máš lyofilizační přístroj, tak ano. Uvaříš silného turka, přefiltruješ a následně ve vakuu za velmi nízké teploty usušíš. V žádném případě se to nedělá sušením v proudu teplého vzduchu.

ptáč

Za instantní bych zaplatil 500 až 1200 korun. Důvody, proč kupuji instantní a mletou, je zbytečné rozebírat.

  1. rychlost
  2. soc
  3. oleje a zdraví
  4. cena