independent

Jde platit západoafrickým frankem (CFA) i v jiném západofrickém státě, mimo západoafrické měnové a hospodářské unie?

Myslím tím mimo tyto státy: Benin, Burkina Faso, Guinea-Bissau, Mali, Niger, Pobřeží slonoviny, Senegal a Togo.

Odpovědi
Edison

UTFG: https://www.au­tovylet.cz/cim-platit-v-zahranici-jaka-mena-se-kde-pouziva/
V jiných státech to může být jako s eurem u nás. Oficiálně nikoli, jinak koruna konveribilní měnou je, některé obchody ji přijímají, jiné nikoli. S dolarem, nebo librou by to mohlo dopadnout podobně: Ofiko nikdo, ale třeba se najde někdo, kdo ji přijme v pro něj výhodném kurzu. Takže nakonec by se tam třeba dalo zaplatit USD, librou, EUR, nebo nějakou jinou světovou měnou.