slevin

jde opravit maly kompresor do zapalovace auta?jede,ale nefouka vzduch

Odpovědi
gecco

Opravit lze všechno (skoro) – otázkou je, za jakou cenu…
😉
Motorek běží, ale kompresor nefouká – rozeber ho a zjistíš, kde je problém (ventil, ojnice…) – ale velmi pravděpodobně bude levnější koupit nový (zejména, pokud jde o nějaký ´ze super-hyper´ či benzinky.
Pokud je značkový, dotaž se po zjištění závady výrobce na cenu ND.

Rommart

Nejčastější příčinou je opotřebení tzv. těsnícího kroužku pístku. U těch levných variant je tento těsnící kroužek vyráběn vesměs z tvrzené pryže. a pokud píst netěsní tak kompresor jede avšak nefouká(netlačí).
Já mám koupený tzv. profi stál mnohem více než marketový ale jsem s ním spokojen už cca 6 let a můžu říci že je používán opravdu dost. nevozí se jen v kufru.

karfigol

Je to jednoduchý, pokud je v záruce, tak ho reklamovat. Pokud není, tak ho dát do autorizovaného servisu nebo nějakému zkušenému elektrikáři, ať ho opraví. Pokud se v kompresorech nevyznáš, oprava svépomocí by to mohla ještě zhoršit. Další možností je jít na http://www.kom­pres.cz/kompre­sor a koupit nový.

Radek Sysel

Špatné těsnění či vadné kroužky pístu

Michálek1245

Ono je trochu problém v tom, že tyhle malé kompresory jsou prostě levné a moc dlouho nevydrží. A navíc mají občas dost bizarní elektriku. Jeden takový mi na starším Cliu vytloukl pojistky. Druhý zase nezvládl nafouknout pneumatiku na požadovaný tlak a shořel. Takže jsem se na to vykašlal a koupil si nový kompresor od https://www.ku­tilmarket.cz/ka­tegorie/kompre­sory-113/ a mám vystaráno.

Mukynda

Já bych reklamovala, a pokud už je opravdu starý, raději bych koupila nový. U těchto zařízení může dost prodloužit životnost pravidelný servis. A to platí i pro větší varianty – my v práci třeba děláme servis šroubových kompresorů dvakrát do roka a poruchovost máme minimální. Konkrétně nám s tím pomáhá firma https://www.kom­presory-filtry-servis.cz/sluz­by/servis/ser­vis-kompresoru :)