dougie

Jde odstranit žvýkačka z oblečení jinak než zmrazením?

P.S.nevím kam mám tuto otázku zařadit,ale nevadí:)

Nejlepší odpověď
dědapetr

žvýkačku přilepenou na koberci obložíme kousky ledu, zkřehlou rozlámeme a oloupeme. Skvrnu překryjeme kašičkou z benzínu a magnézia a dočistíme mýdlovou vodou.
. žvýkačku na oděvech odstraníme podobně. Nejprve ji zmrazíme a pokusíme se ji odlomit. Na hladkých látkách to jde poměrně snadno, na pleteninách už podstatně hůř. Skvrnu pak namočíme trichlóretylénem nebo benzínem, třeme rukojetí lžíce a vytlačujeme do podložky z čistého ručníku nebo hadříku. Potom skvrnu do široka vytíráme benzínem a nakonec potřeme vlhkou utěrkou a přepereme, abychom odstranili zbytky cukru.

  • Pokud se přilepí žvýkačka na koberec, osvědčil se přípravek na rozpouštění tmelů ve spreji (je to lehká nafta). Stačí postříkat a hadřičkou setřít. Zbytky pak povysávat vysavačem. Podaří se tak odstranit žvýkačku i z kalhot. Navíc je to velmi rychlé.

Doplňuji:
Tady něco k dobru:http://www.no­vato.cz/cz/sor­timent/cisteni-a-odmastovani/pro­duct.html?id=29

Další odpovědi
hanulka11

no nevím ale abys ji mohl vydrolit /odstranit/ je dobré aby byla hodně tvrdá

třeba někdo bude mít zkušenost i jinou