devi344

Jde odejít do důchodu v 50 letech

Nejlepší odpověď
anonym

Většina lidí jde do důchodu pěšky.

  1. Legálně jedině jako invalida, to ti ale nepřeju. I ten inv. důchod dnes není jistý. Asi před 2 lety se změnily podmínky a z některých invalidů už jsou zase celý funkční lidé.
  2. Od nového roku budou možné předdůchody, ale i tam dřív jak 5 let před klasickým důchodem to nebude možné. Navíc je tam podmínka mít naspořeno dostatečnou částku, aby měl z čeho žít, než mu bude přiznán starobní důchod, soc. a zdrav. platí stát. Stále bude platit mít odpracováno 25 let, nově až 35 let.
  3. Můžeš v 50, ale buď být rentiér nebo mít dost peněz. Platit si sám zdravotní a sociální pojištění.

Další odpovědi
jpau

Pokud si na to naspoříš, můžeš jít do důchodu kdy chceš.

Natty*

do invalidního :D