Jde očekávat, že bude autoškola v budoucnu dražší než doteď? Kolik vůbec stála autoškola v době ČSSR?

Když se dívám na ceny za řidičák na motocykl,auto­mobil,nákladní automobil,autobus nebo traktor tak ceny http://www.ri­dicak.cz/ jsou už teď dost vysoké,mají tímto uchazeči počítat stím že Autoškola bude ještě víc dražší než doteď,a kolik vůbec stála Autoškola v době ČSSR? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Drap

Kolem roku 1970 cca 1650 na osobák, náklaďák, traktor a motocykl, jestli si dobře pamatui

Další odpovědi
dudu

Kvůli objektivitě je třeba Drapovu informaci doplnit, že v roce 1970 činila průměrná mzda 1.915 Kčs.

Jiří Bohumil

A-čko v roce 1965, ještě na škole 300,– Kčs, k tomu B-čko v roce 1972 1200,– Kčs. Když jsem šel na vojnu (1966), snažil jsem se dostat do „přípravky“ na řidiče, abych si mohl udělat řidičák na os.auto a náklaďák, který byl takto „grátis“. Nepovedlo se a byl ze mně „spojař“.:-(
A v tom roce 1972 to byl můj měsíční plat (hrubého). Takže je to dnes, v přepočtu k „běžnému“ příjmu, v podstatě stále ještě méně než tehdy.

jáára

Dělal jsem B v roce 1999 za 3.500.
Všecko zdražuje.

independent

Já dělal ŘP skupina B+M, v ČSFR za 3 500 kčs

mosoj

Skupina B v roce 1966 cca 1400 Kčs. Poskládal jsem to za pomoci ženy jejíž plat v té době činil 1200 Kčs hrubého a já byl jako záklaďák na vojně. Na vojně jsem bral za dosažení specializace „M“ + hodnostní cca 300 Kč.

A čko jsem měl již z civilu. Myslím že za 600 Kčs.

jepik

V roce 1974 malý motocykl ( pionýr, moped do 50 cm/3) 150 Kč
V roce 1976 motocykl ( motorka vyšší než 50 cm/3) rozšíření skupiny 270 Kč
V roce 1977 skupina B ve 3 ročníku učení něco doplácel podnik, kde jsem se učil,
chodil tam učitel auto školy 2× v týdnu po vyučování na teorii 900 Kč