TyG

Jde o zanedbání lékařské péče ze strany učitelů?

Dobrý večer, byli jsme v září (15.-24.) na kurzu v Chorvatsku se školou. 21.9. jsem si tam ze skoku podvrtl pravé hlezno, na které jsem poté absolutně nemohl došlápnout. Den před tímto úrazem si kamarádka také podvrtla kotník. I přes naše zřejmě oteklé nohy, modřiny a neschopnost chodit, nás učitelé neodvezli do nemocnice a jediné, co nám poskytli bylo namazání Ibalginem a zavázání obvazem. Po příjezdu zpět domů jsme si zašli na úrazovou ambulanci, kde kamarádce z RTG snímků zjistili natržené vazy a mně zlomeninu hlezenní kosti. Bolesti kotníku se mi táhnou až doteď a před třemi dny ortoped z MR snímků zjistil, že část hlezenní kosti mám mrtvou a jsem objednán na operaci (artroskopie a návrty chrupavky). Šlo ze strany učitelů o zanedbání lékařské péče? Jelikož jsme na kurz byli pojištění do zahraničí. Měl bych to nějak dále řešit s vedením školy?

Nejlepší odpověď
ivzez

Nejde o zanedbání lékařské péče, kterou může zanedbat pouze lékař.

Učitelé ale zanedbali své povinnosti.
Řešit určitě. Napřed s vedením školy.
Podle toho, jak se k tomu postaví, volit další postup.
Obrátit se na zřizovatele školy, školní inspekci, …

A určitě požadovat odškodnění (škola je pro takové případy pojištěna).

Další odpovědi
Emefej

Ne, učitel se zanedbání lékařské péče nemůže dopustit, pokud není lékařem.

Arne1

Podle mého názoru ano. Nevidím důvod, proč ošetření odkládat až na příjezd domů.

mosoj

Když ti lékaři potvrdí, že při okamžitém ošetření by jsi současné potíže neměl, tak jde o zanedbání povinností učitelů. Nebude tak snadné to dokázat.