Avatar uživatele
TyG

Jde o zanedbání lékařské péče ze strany učitelů?

Dobrý večer, byli jsme v září (15.-24.) na kurzu v Chorvatsku se školou. 21.9. jsem si tam ze skoku podvrtl pravé hlezno, na které jsem poté absolutně nemohl došlápnout. Den před tímto úrazem si kamarádka také podvrtla kotník. I přes naše zřejmě oteklé nohy, modřiny a neschopnost chodit, nás učitelé neodvezli do nemocnice a jediné, co nám poskytli bylo namazání Ibalginem a zavázání obvazem. Po příjezdu zpět domů jsme si zašli na úrazovou ambulanci, kde kamarádce z RTG snímků zjistili natržené vazy a mně zlomeninu hlezenní kosti. Bolesti kotníku se mi táhnou až doteď a před třemi dny ortoped z MR snímků zjistil, že část hlezenní kosti mám mrtvou a jsem objednán na operaci (artroskopie a návrty chrupavky). Šlo ze strany učitelů o zanedbání lékařské péče? Jelikož jsme na kurz byli pojištění do zahraničí. Měl bych to nějak dále řešit s vedením školy?

Upravil/a: TyG

Zajímavá 0 před 2291 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
ivzez

Nejde o zanedbání lékařské péče, kterou může zanedbat pouze lékař.

Učitelé ale zanedbali své povinnosti.
Řešit určitě. Napřed s vedením školy.
Podle toho, jak se k tomu postaví, volit další postup.
Obrátit se na zřizovatele školy, školní inspekci, …

A určitě požadovat odškodnění (škola je pro takové případy pojištěna).

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Emefej

Ne, učitel se zanedbání lékařské péče nemůže dopustit, pokud není lékařem.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Arne1

Podle mého názoru ano. Nevidím důvod, proč ošetření odkládat až na příjezd domů.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Když ti lékaři potvrdí, že při okamžitém ošetření by jsi současné potíže neměl, tak jde o zanedbání povinností učitelů. Nebude tak snadné to dokázat.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek