Jde někdy komunista a pravdivé tvrzení k sobě?

Není to oxymoron?

Nejlepší odpověď
annas

Oxymoron to určitě není.

Přece existuje pravda subjektivní, takže kdokoliv, nejen komunista, má pravdu svou, jen tu jedinou.

Neprojevuje se u nich vědomí relativnosti absolutních pravd? Nedá se i pravda „padělat“?

Další odpovědi
nyjono

Někdy jo.
Třeba když se ho zeptáš, kolik je hodin.

Kepler

Samozřejmě. Už Kléma prohlásil (nebo kdo), že všichni jsme si rovni. A někteří rovnější. Nebo: kapitalistický svět stojí na kraji propasti, my už jsme o krok dále! No a korunu tomu nasadil kterýsi náměstek při návštěvě tatrovky: Máte tady vysoké stropy, takže budete dělat náklaďáky! Pak se výroba Tatraplánů přenesla do Škodovky a byla to katastrofa. Takže to pravda byla a ne žádný oxymorón.

anonym

Kepler: Výstižné, jen doplním, že citát o rovnosti je z Orwellova díla ,,Farma zvířat".