annas

Jde/Nejde o vývoj k lepšímu, když současnost požírá své děti vidličkou a nožem. Je dobré mít na talíři 5 barev?

Doporučuje se Ssát se veganem či vegetarianem, nebo jíst jen tehdy, když mám hlad .Přidávám Nezapomínat na barevnost jídla. Ta se dá dodržovat doplněním zeleninou – viděla jsem to v učebnici u školáků v rámci kapitola Rodina . ale bez ohledu na to, jsetm to převzala od matky, tosnažím se vždy doplnit polévku i další pokrm především zelenou barvou – posypat naťovou petrželí, koprem, pažitkou. k pokrmu zeleninový salát, barevá je paprika, rajče, mrkev, někdy i kousek citronu. Kasždému vyhovuje něšco jiného.

Obrázek https://pixaba­y.com/cs/photos/ch%c5%99­est-steak-telec%c3%ad-steak-2169305/

Nejlepší odpověď
Ametyst

Každý člověk by měl vždycky mít svobodnou volbu, a nebýt k ničemu donucen (ekonomicky, hrubým nátlakem, podprahovým „výchovným“ marketingem, znevýhodněním, restrikcemi, ideologií). V tomto ohledu jde vývoj úplně špatným směrem.

Další odpovědi
Drap

Nepovažuji to za posun k lepšímu. Stát se veganem nebo vegetariánem je proti přírodě a proti zdravému rozumu. Jinak b člověk nebyl stvořen jako všežravec. Pět barev lze zachovat poměrně snadno. Jedna barva, talíř, druhá vidlička, pokud zvolíme barevné příbory. Pokud koupíme další sadu příborů tak třetí barva je nůž a dvě barvy v pokrmu neni až zas takový problém.

aliendrone

Člověk je VŠEŽRAVEC a od toho by se měl odvíjet i jídelníček. Dnes už ale nejde ani tak o tu skladbu, jako spíš o suroviny. Dnes je sice již běžný trend „bio“, ale mně nepřipadají prodávané „biopotraviny“ kvalitativně lepší. Bio z nákupáku je spíš o tom, že „je to nedomrlé a dražší“. Nad vlastní (domácí) produkci prostě NENÍ. :)

JežíšKristus

Samozřejmě, že nejde o dobrý vývoj, a současný životní styl není udržitelný.
Změna jídelníčku ale neřeší přelidněnost planety, která představuje primární problém. Nejde jen o problematiku masa, ale přelidněnost způsobuje problémy i v jiných oblastech (odpadové hospodářství – plasty, nedostatečné kapacity ČOV, dále nadužívání spalovacích motorů, bytová krize apod.).
Osobně jím poměrně dost masa, a nehodlám se jej vzdát, neboť současné problémy světa se musí řešit jinak, než změnou jídelníčku.

annas

Barevnost na talíři je daná především přidáním zeleniny, která má různé barvy. Tedy pestrost. To se dá dodržet, ale veganství a vegettrianství s mně nelíbí. Učí se to děti ve škole v rámci kapitoly Rodina – stolování a domácí práce. Ale zálelží na to , zda má člověšk zdravotní problémy, zda drží dietu atd. Jde o dobrovolné rozhodnutí.

JežíšKristus

Ono veganství není nic hrozného, jsou národy (zejm. horské národy v Asii), které klasické maso ani ryby nejí, a také žijí.

aliendrone

JežíšKristus>>> Ty se nechceš vzdát masa ve prospěch zelené budoucnosti? Víš KOLIK vyprodukuje metanu JEDINÁ KRÁVA? ;) :D :D

JežíšKristus

Asi tolik kolik stejná kráva před sto lety. Problémem není kráva, ale velkochovy, přebytek všeho.

Ametyst

Aliendrone: víc než Joe Biden na schůzi. 🙂

zjentek

Ametyst, nesouhlas! (;