Avatar uživatele
annas

Jde/Nejde o vývoj k lepšímu, když současnost požírá své děti vidličkou a nožem. Je dobré mít na talíři 5 barev?

Doporučuje se Ssát se veganem či vegetarianem, nebo jíst jen tehdy, když mám hlad .Přidávám Nezapomínat na barevnost jídla. Ta se dá dodržovat doplněním zeleninou - viděla jsem to v učebnici u školáků v rámci kapitola Rodina . ale bez ohledu na to, jsetm to převzala od matky, tosnažím se vždy doplnit polévku i další pokrm především zelenou barvou - posypat naťovou petrželí, koprem, pažitkou. k pokrmu zeleninový salát, barevá je paprika, rajče, mrkev, někdy i kousek citronu. Kasždému vyhovuje něšco jiného.


Obrázek https://pixabay.com/…

Upravil/a: annas

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? vagra, Drap, dust8, aliendrone před 16 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
Ametyst

Každý člověk by měl vždycky mít svobodnou volbu, a nebýt k ničemu donucen (ekonomicky, hrubým nátlakem, podprahovým "výchovným" marketingem, znevýhodněním, restrikcemi, ideologií). V tomto ohledu jde vývoj úplně špatným směrem.

Upravil/a: Ametyst

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Nepovažuji to za posun k lepšímu. Stát se veganem nebo vegetariánem je proti přírodě a proti zdravému rozumu. Jinak b člověk nebyl stvořen jako všežravec. Pět barev lze zachovat poměrně snadno. Jedna barva, talíř, druhá vidlička, pokud zvolíme barevné příbory. Pokud koupíme další sadu příborů tak třetí barva je nůž a dvě barvy v pokrmu neni až zas takový problém.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

Člověk je VŠEŽRAVEC a od toho by se měl odvíjet i jídelníček. Dnes už ale nejde ani tak o tu skladbu, jako spíš o suroviny. Dnes je sice již běžný trend "bio", ale mně nepřipadají prodávané "biopotraviny" kvalitativně lepší. Bio z nákupáku je spíš o tom, že "je to nedomrlé a dražší". Nad vlastní (domácí) produkci prostě NENÍ. :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
JežíšKristus

Samozřejmě, že nejde o dobrý vývoj, a současný životní styl není udržitelný.
Změna jídelníčku ale neřeší přelidněnost planety, která představuje primární problém. Nejde jen o problematiku masa, ale přelidněnost způsobuje problémy i v jiných oblastech (odpadové hospodářství - plasty, nedostatečné kapacity ČOV, dále nadužívání spalovacích motorů, bytová krize apod.).
Osobně jím poměrně dost masa, a nehodlám se jej vzdát, neboť současné problémy světa se musí řešit jinak, než změnou jídelníčku.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Avatar uživatele
annas

Barevnost na talíři je daná především přidáním zeleniny, která má různé barvy. Tedy pestrost. To se dá dodržet, ale veganství a vegettrianství s mně nelíbí. Učí se to děti ve škole v rámci kapitoly Rodina - stolování a domácí práce. Ale zálelží na to , zda má člověšk zdravotní problémy, zda drží dietu atd. Jde o dobrovolné rozhodnutí.

Avatar uživatele
JežíšKristus

Ono veganství není nic hrozného, jsou národy (zejm. horské národy v Asii), které klasické maso ani ryby nejí, a také žijí.

Avatar uživatele
aliendrone

JežíšKristus>>> Ty se nechceš vzdát masa ve prospěch zelené budoucnosti? Víš KOLIK vyprodukuje metanu JEDINÁ KRÁVA? ;) :D :D

Avatar uživatele
JežíšKristus

Asi tolik kolik stejná kráva před sto lety. Problémem není kráva, ale velkochovy, přebytek všeho.

Avatar uživatele
Ametyst

Aliendrone: víc než Joe Biden na schůzi. :-))

Avatar uživatele
zjentek

Ametyst, nesouhlas! (;

Nový příspěvek