Jde nějakým způsobem udělat jiný kraj na SPZce?

Bydlím ve středočeském kraji, mám SPZ s Prahou, ale plánuji se stěhovat do Moravskoslezského kraje. Chtěla bych SPZku aby tam nebyl „pražák“ (A) ale „moravák“ (T). Je to nějak možné, nebo mi prostě strčí Sko a nazdar? Nedalo by se to udělat ani za pomoci plné moci kamarádovi a přihlášení na úřadech v moravskoslezském kraji (ovšem na moje jméno vše, jen by to zařídil on a v jeho kraji)

Odpovědi
Dochy

Značka se teď snad už nemění, leda značka na přání, nebo nahlásit ztrátu či poškození značky.
(Ale např. nahlásit ztrátu značky a přitom ji mít schovanou v šuplíku může být klasifikováno jako podvod)

Alesh

Jo, auto můžeš přehlásit, kam chceš, stojí to 450 Kč. Pokud to nemůžeš udělat sama, pak určitě lze využít institut plné moci, ověří ti ji na Czech Pointu na poště. Budeš muset dát kamarádovi i TP.

Edison

A co takhle RZ na „zakázku“??? Budeš ji mít na doživotí, při výměně auta se jen přejegistruje.

Mc Merkurion

… nemohu to najít, nedávno jsem o tom četl v Garáži: nejjednodušší způsob je:
>>> vzít spz, jednu poškrábat či nějak poškodit a dojít vyměnit za nové, nepoškozené … ztráta je moc problematická, značka na přání drahá, a to že si ji člověk poničil sám (ne)chtěně mu nedokážou …

Lamalam

Alesh > nesmysl! Auto můžeš přehlásit, kam chceš, nestojí to 450, ale 800 Kč a značka ti zůstane stále stejná.

Alesh

ale hovno, teď jsem to řešil, za tyhle prachy mi to nabídli, takže asi tak

Mc Merkurion

@Alesh: … RZ se při přehlášení nemění, přečti si to,to co tvrdíš ty je blbost … a poplatek je 800,– (https://autotrip­.cz/prepis-auta-na-noveho-majitele/ ) takže asi tak, někdo tu kecá …