Avatar uživatele
bolak

Jde nějakým způsobem poslat e-mail 20ti lidem najednou, tak aby si každý z nich myslel, že jsem to poslal pouze jemu?

Doplňuji:
Noga: Skrytou kopii poslat umim :) já se ptám na něco jinýho, potřebuju poslat email více lidem, ale aby každý z nich přijal email jako regulérní zprávu kterou jsem z jejich pohledu adresoval pouze jim samotným. Přece když pošlu skrytou kopii, tak musím nejen vepsat všechny ty adresy do bcc ale musím vyplnit i adresní řádek, jinak se nic neodešle a hodí mi to chybu. Ten prostě nesmí zůstat prázdný. A když ho vyplním, tak všichni příjemci budou vidět že jsem ten email posílal původně někomu jinému a že jim jsem zaslal pouze kopii emailu, což já nechci.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: bolak

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56, Poklička před 3801 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Noga

Pošlete jej příjemcům jako bcc (blind carbon copy – skrytá kopie)
Tady jsou návody
http://www.zi­ve.cz/clanky/sez­nam-e-mail-vystaci-na-cely-zivot/sc-3-a-159540/default.aspx
http://www.gi­fy.nou.cz/Navod_ma­il_skryta_kopi­e.htm

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Tak si vytvoř v poštovním klientu skupinu. V adresáři zadej „nová skupina“ kam si dáš kontakty a těm pak to rozešleš a každému to přijde bez dalších kontaktů. Jsou i aplikace na odesílání hromadných mailů.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Používej poštovního klienta.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cochee

ad Doplněna: je-li tomu tak, má dotyčný poskytovatel špatně implementovány standardy. Adresní řádek být vyplněn nemusí, chová se to přesně jak popisuje Noga

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hakunamatata

Jsou na to jednoduché webové aplikace. Osobně mohu doporučit Mail Chimp

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Katy81

ja to robím tak, že všetkých dám do skrytej kópie a ako „hlavného“ adresáta dám samu seba.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
bolak

cochee: ok, tak máš pravdu, na seznamu to funguje, akorát teda tam není vyplněno jméno v kolonce „komu“, takže je jasný že šlo o skrytou kopii, ale tohle už asi nějak pořešit nejde, viď?

před 3801 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
cochee

Ale ne, jestli máš možnost, vyzkoušej to sám na sobě. Já si poslal takový mail na dvě adresy a z příchozího mailu vůbec není poznat, že adresát nebyl v „Komu:“ ale v „Skrytá kopie:“

před 3801 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

Vždyť jasný, ale z toho logicky vyplývá že šlo o email poslaný tímhle způsobem, protože proč by někdo posílal jinému člověku e-mail přes skrytou kopii místo toho aby ho narval do řádku příjemce. :) Já bych řekl že je dost malá šance, že by tohle příjemci nedošlo, zvlášť kdyby takových mailů dostal víc, proto by mě zajímalo jestli neexistuje způsob, jak to poslat, aby byl pro toho každého příjemce v řádku „Komu“ (z jeho pohledu) napsaná adresa právě toho konkrétního uživatele. Prostě aby se to tvářil že on byl výhradním příjemcem té zprávy.

před 3801 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
cochee

Ne, bolaku, přesně takhle se ten mail z hlediska příjemce tváří. Jakože on je jediný příjemce a jeho adresa byla napsána v kolonce Komu:.

před 3801 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek