Avatar uživatele
Zlatý

Jde nějakým způsobem poslat e-mail 20ti lidem najednou, tak aby si každý z nich myslel, že jsem to poslal pouze jemu?

Doplňuji:
Noga: Skrytou kopii poslat umim :) já se ptám na něco jinýho, potřebuju poslat email více lidem, ale aby každý z nich přijal email jako regulérní zprávu kterou jsem z jejich pohledu adresoval pouze jim samotným. Přece když pošlu skrytou kopii, tak musím nejen vepsat všechny ty adresy do bcc ale musím vyplnit i adresní řádek, jinak se nic neodešle a hodí mi to chybu. Ten prostě nesmí zůstat prázdný. A když ho vyplním, tak všichni příjemci budou vidět že jsem ten email posílal původně někomu jinému a že jim jsem zaslal pouze kopii emailu, což já nechci.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Pokročilý

Pošlete jej příjemcům jako bcc (blind carbon copy - skrytá kopie)
Tady jsou návody
http://www.zive.cz/…
http://www.gify.nou.cz/…

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele

Tak si vytvoř v poštovním klientu skupinu. V adresáři zadej "nová skupina" kam si dáš kontakty a těm pak to rozešleš a každému to přijde bez dalších kontaktů. Jsou i aplikace na odesílání hromadných mailů.


Avatar uživatele
Zlatý

Používej poštovního klienta.


Avatar uživatele
Stříbrný

ad Doplněna: je-li tomu tak, má dotyčný poskytovatel špatně implementovány standardy. Adresní řádek být vyplněn nemusí, chová se to přesně jak popisuje Noga


Avatar uživatele
Pokročilý

Jsou na to jednoduché webové aplikace. Osobně mohu doporučit Mail Chimp


Avatar uživatele
Registrovaný

ja to robím tak, že všetkých dám do skrytej kópie a ako "hlavného" adresáta dám samu seba.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

bolak

cochee: ok, tak máš pravdu, na seznamu to funguje, akorát teda tam není vyplněno jméno v kolonce "komu", takže je jasný že šlo o skrytou kopii, ale tohle už asi nějak pořešit nejde, viď?

Avatar uživatele
Stříbrný

cochee

Ale ne, jestli máš možnost, vyzkoušej to sám na sobě. Já si poslal takový mail na dvě adresy a z příchozího mailu vůbec není poznat, že adresát nebyl v "Komu:" ale v "Skrytá kopie:"

Avatar uživatele
Zlatý

bolak

Vždyť jasný, ale z toho logicky vyplývá že šlo o email poslaný tímhle způsobem, protože proč by někdo posílal jinému člověku e-mail přes skrytou kopii místo toho aby ho narval do řádku příjemce. :) Já bych řekl že je dost malá šance, že by tohle příjemci nedošlo, zvlášť kdyby takových mailů dostal víc, proto by mě zajímalo jestli neexistuje způsob, jak to poslat, aby byl pro toho každého příjemce v řádku "Komu" (z jeho pohledu) napsaná adresa právě toho konkrétního uživatele. Prostě aby se to tvářil že on byl výhradním příjemcem té zprávy.

Avatar uživatele
Stříbrný

cochee

Ne, bolaku, přesně takhle se ten mail z hlediska příjemce tváří. Jakože on je jediný příjemce a jeho adresa byla napsána v kolonce Komu:.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1527
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1066
Zlatý ge0rge 980
Zlatý Hlada 979
Zlatý gecco 905
Zlatý led 899
Zlatý www 829
Zlatý badisko 818
Stříbrný cochee 686

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.