Kepler

Jde nějak vyzrát na Murphyho zákony?

  1. Celý týden si sestavuju dlouhý soupis, co potřebuju koupit. Pak ho před cestou na nákupy zapomenu doma
  2. Kdykoliv sestoupím dvě patra do sklepa, VŽDYCKY potřebuju na WC
  3. Totéž se mi stává, když pospíchám na autobus, těsně předtím, než chci vyrazit
  4. Když se postavím do nejkratší fronty před pokladnami, ta sousední je vždy rychlejší
  5. Když se náhodou někdy cítím výborně, vždycky znervózním z obavy, že brzo bude hůř. Taky že jo!

    Co s tím? Jaká M. traumata postihují vás?

děkuji všem za podnětné myšlenky. Nejvíc marci, proto ji taky nominuju, viz diskuze. Nominaci byste ale zasloužili všichni!

Nejlepší odpověď
marci1

Vyzrát nelze. Základem těchto "zákonů schválnosti“ je tvrzení "Co se může pokazit, to se pokazí“ a "Co se nemůže pokazit, pokazí se také.“ Už dopředu počítám s tím, že se tak stane. 🙂

Další odpovědi
Edison

Nepostihují vlastně nikoho… Ony prostě PLATÍ… 😁 A to je taky důvod, proč na ně nelze vyzrát. Vyzrajete-li na jeden, objeví se několik dalších a to postupně, v tom nejhorším možném pořadí.

Smackdown

Kdyby bylo vše tak jak chce-me-te, tak se začne-me-te . . nudit, a budete vyhledávat negativa, a to by pro ostatní bylo nevyhovující 🙂

EKSOT123

Nějak jsem si nevšiml, jen někdy se to nashromáždí, den blbec, ale myslím v relacích statistiky.
Ale znám lidi, kteří tím abnormálně trpí, zažil jsem to, když jsem třeba byl u nich na návštěvě.
Jinak se třeba proslavilo řešení uvázat kočce namazaný krajíc na záda. Jelikož krajíc musí padnout namazanou stranou dolů a kočka dopadnout na všechny 4, teoreticky vzniknou abnormální jevy. Podobně by asi šlo inteligencí přechytračit další trable.
Při práci s hadicemi, lany, nebo kabely, které se neuvěřitelně zaplétaly do všech překážek, které stály v cestě, byl můj předák životně přesvědčen, že musejí mít mozek!
Jinou věcí jsou opravdové – drsné těžkosti, které potkávají lidi v jejich tragických životních okamžicích. Tyto rány nechodí osamoceně, ale více najednou, to už ale nejsou Murphyho zákony, ale asi za tím bude něco jiného.

Michala11

Co se může pokazit, to se pokazí? Je to jen teorie možností- co se může stát, to se stane, v tom je kouzlo a může to fungovat i v dobrém. Chce to jen pozitivnější pohled na svět:) Věřím, že právě těmi obavami si v sobě kousek toho Murphyho vypěstuje.

Mc Merkurion

… dá:

  • 1) nákupní seznam píšu do mobilu …
  • 2) do sklepa mám jen pár schodů …
  • 3) autobusem jsem nejel od revoluce, a auto na mne počká …
  • 4) do fronty zásadně stavim manželku a já si v klidu prohlížím dál regály, dojde-li na nás řada, informuje mne mobilem …
  • 5) ještě jsem se dobře necejtil, takže mi nemůže bejt hůř …

… já si vždycky dopředu řeknu, že na základě Murphyho zákonů se mi to potento a někdy jsem tím pádem i mile překvapen a den je hned hezčí …

ivzez

Nejde.
Proto se jim říká zákony → na ty také nelze vyzrát.

Kepler

marci: Nikdy nejsi překvapená, takže jsi na to vlastně vyzrála! I když je den blbec, máš nadhled. Merci, marci!

Kepler

Tak to ma byt soudruzi, tak to ma byt.

briketka10

Příspěvek smazán administrátorem.