FeraVykouřil

Jde nějak ovlivnit změnu jízdního řádu na příští rok?

Šlo by na nějaké stránce například nebo někdo lobovat za změnu jízdního řádu autobusů na příští rok?

Nejlepší odpověď
Emefej

Obrať se na odbor dopravy Krajského úřadu, ale na příští rok to už nestihneš.

Další odpovědi
gecco

Změny v jízdních řádech – obvykle, požadují starostové dotčených obcí…
Samozřejmě můžeš oslovit dopravce, ale na nějaké žádosti jednotlivců nebude nikdo (domnívám se) brát zřetel.

Kelt

Ptal jsem se na to na nádraží, aby přidali další spoj a kdo za to odpovídá. Má to na starosti kraj u místních linek, jinak Ministerstvo dopravy. Půjdu se tam zítra zeptat, ale asi těžko pořídím, protože nový jízdní řád má za měsíc vyjít. Asi je už v tisku. Aspoň se dozvím, jak je to reálné, nebo nereálné.

Pepa25

Samozřejmě, že to jde, ale ne teď! Pokud ti jde o změnu od poloviny prosince, obvykle jsou brány připomínky k návrhům někde v létě. Návrhy byly dřív (minimálně u vlaků, nevím jak u autobusů) k dispozici na odborech dopravy krajských úřadů, někde i elektronicky.
Pokud jde o hašení průšvihů (odpadlé přípoje atd.), většinou to jde přes starosty a dělají se mimořádné změny JŘ …