Calimë

Jde nějak ovlivnit barva skloviny?

Mám zděděnou nažloutlou barvu skloviny a vypadá to, jako bych si je nečistila a ve škole mě na to upozorňují
jde to nějakou alternativní medicínou (popř. tou nealternativní) zmírnit???

Odpovědi
pusinka50

Mám také zbarvenou sklovinu a nic mi nepomáhá, ani bělení zubů peroxidem u zubaře, ani domácí bělení. Zubařka mi rovnou řekla, že zaplatit si bělení je vyhození peněz. Damiana tu nedávno radila, dát si na kartáček jedlou sodu a 1× za 14 dní si takto zuby vyčistit, je to levné, můžeš to zkusit, ale jinak zbytečně za nic neutrácej

terry

Svou přirozenou barvu ne, ale vyhnula bych se bělící přípravkům – většina obsahuje pereoxid a ten škodí.
Omez, pokud možno úplně, kouření, kávu či černý čaj – ty sklovinu ještě více ztmavují.
Pravidelným čištění kvalitní pastou uděláš maximum. Pravidelně nemyslím 1× týdně 🙂