Anettka

Jde nějak opravit rádio u Seat Cordoba r. v. 2000?

Display svítí, stanice lze přelazovat a vše normálně funguje, až na to, že bez zvuku.

Nejlepší odpověď
Jiří Bohumil

Vzhledem k Tvému dodatku v diskuzi. Nevím, jaké jsou Tvé odborné schopnosti. Dobrý předpoklad je sehnat schema zapojení. Ale pokud se trochu „vyznáš“, jde to i bez něj. Vzhledem k popisu bych se zaměřil na zvukový výstup. Tj. triviálně připojení repra, ale nejspíš bude problém s koncovým zesilovačem (tranzistory, případně integrovaný). Někdy to může být i nějaký „kondíček“, případně „odpůrek“ v koncovém stupni.
Ale takhle je těžko konkrétněji.
S těmi servisy máš pravdu, dnes je kolikrát lepší koupit nové, případně na „bazoších“ a vyjde to levněji. „Práce“ je dnes drahá a servisáci ještě dražší.:-(
Já pokud opravím- opravím, ale někdy to taky skončí rozebráním na díly.

Další odpovědi
dubraro

Opravit pravděpodobně lze, ale nikoliv diskutováním na internetu, nýbrž odnesením do servisu.

Anettka

Děkuji za radu, připojení repra jsem kontrolovala a to bylo v pořádku. Takže zkontroluji to ostatní, snad najdu závadu 🙂

Anettka

Ano, ale ráda bych to zkusila nejprve sama. Vím jak to chodí v servisech a platit jen za to, že se mi na to podívají a řeknou, že to opravit nejde nebudu. Děkuji.