bolak

Jde nějak odebrat souboru s příponou EXE ikona?

Nebo vyměnit za jinou?

Odpovědi
odpomass

Nevim, jestli chápu otázku, ale ikony se dají u běžných exe souborů (pokud nejsi jejich autorem, tzn nemáš zdrojový kód apod) měnit jenom u jejich zástupců (po vytvoření zástupce .exe souboru). Můžeš si vytvořit v nějakém programu i vlastní ikonu, která bude „prázdná“ a pak jí zastupci přiřadit.
Možná na odebrání ikony slouží i nějaké utility, ale o žádných nevím…

smitka

Záleží na důvodu, proč bych to měl měnit.
Pokud se mi například nelíbí ikona na ploše, je možné program přesunout jinam a na ploše si udělat zástupce, kterému lze ikona ve vlastnostech nastavit.
Pokud chci z nějakého důvodu změnit ikonku samotného exe programu, tak lze použít nástroj resource hacker (http://www.sta­huj.centrum.cz/vy­vojove_nastro­je/ostatni/re­source-hacker/) – při jeho použití je dobré si původní soubor zálohovat.