matt

Jde nějak nahrát text z obrázku a dát ho do wordu?

Mám v počítači několik ofocených stránek ze sešitu (vytisklých, ne ručně psaných), ale nemůžu najít původní soubor. Je nějaký program, který by rozpoznal text na obrázku a převedl ho do wordu (popř. jiného textového souboru)?

Nejlepší odpověď
Sůwa

Nenapsal jsi v jakém formátu máš text uložený, takže předpokládám, že pouze naskenovaný. Přímo do Wordu převede text program ABBYY FineReader, takže vidím jako možnost vytisknout a znovu naskenovat do tohoto programu. Pak už se s textem dá běžně pracovat…

Další odpovědi
honza19hk

jestli to máš oskenované a uložené v PC tak to otevři přes „otevřít v programu“ a tam dej Microsoft word.Mělo by se to otevřít ve wordu popř jiném textovém editoru který si zvolíš a máš ho nainstalovaný.

Sůwa

Napiš, v jakém formátu máš text uložený.

matt

Je to nafocený obrázek, takže .jpeg

Sůwa

U JPEG můžeš dát VLOŽIT ⇒ obrázek ⇒ ze souboru, ale nemůžeš s ním pracovat jako s textem, zůstane v původní podobě.