Avatar uživatele
ABC123

Jde něčím umýt barva z plastového krytu?

Mám bílý kryt na telefonu a telefon mi nešťastně vyklouzl z ruky a bokem se trošku šoupal o zeď. Na krytu nejsou žádné známky odření, žadné rýhy. Jde o to, že mám zeď hnědou a kryt je teď taky trošku hnědý. Něco umýt vodou šlo, něco ne. Nevíte, čím by to šlo dolů? Mýdlem a jarem to nejde.
Kryt je z plastu.

Díky za rady.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4116 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Pájo

Hlavně nebousit šmirglem!!! To se dostanete skrz nastříkanou barvu na podkladový plast.
Opakovaně zkoušet tou vodou (rozpuste do ní trochu pracího prášku).

Doplňuji:
Nepoužíval bych ani přípravky, které obsahuje abrazivní složky (=Cif Cream).
Místo toho bych dal pokus třeba s Mr. Proper Universal (naředit s vodou).

(Pak dejte vědět, co zabralo).

Upravil/a: Pájo

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Jikra

Na čistění hliníkových a plastových profilů (oken a dveří) se nám osvědčil obyčejný Cif Cream z drogerie.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Mě na podobný problém pomohla auto leštěnka.Nemusí být zrovna ta co je ve zdroji, skus použít to co najdeš doma, popřípadě i skus použít leštěnku na nábytek, také by mohla rozpustit tu zadřenou barvu.

Zdroj: http://www.auto-doplnky.com/au­tolestenka-lestenka-na-auto-xtreme-nano-turtle-wax-adctw-5585.html

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cochee

Barvy na stěnu jsou vodou ředitelné, pokud to nejde smýt vodou, tak se to asi do toho zadřelo, pokud jde kryt sundat, zkusil bych ještě tu vodu horkou a nějaký kartáček, ale jinak asi nebude zbytí, než na to vzít jemný šmirgl a co nejopatrněji brousit.
Doplňuji:
A jinak samozřejmě lze zkusit takové ty běžné věci – líh, aceton, ředidlo – ale to bych nejdřív vyzkoušel nanést pidimnožství třeba z vnitřní strany toho krytu např. špendlíkovou hlavičkou, jestli ta tekutina nebude ten plast rozpouštět.

Upravil/a: cochee

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek