ABC123

Jde něčím umýt barva z plastového krytu?

Mám bílý kryt na telefonu a telefon mi nešťastně vyklouzl z ruky a bokem se trošku šoupal o zeď. Na krytu nejsou žádné známky odření, žadné rýhy. Jde o to, že mám zeď hnědou a kryt je teď taky trošku hnědý. Něco umýt vodou šlo, něco ne. Nevíte, čím by to šlo dolů? Mýdlem a jarem to nejde.
Kryt je z plastu.

Díky za rady.

Nejlepší odpověď
Pájo

Hlavně nebousit šmirglem!!! To se dostanete skrz nastříkanou barvu na podkladový plast.
Opakovaně zkoušet tou vodou (rozpuste do ní trochu pracího prášku).

Doplňuji:
Nepoužíval bych ani přípravky, které obsahuje abrazivní složky (=Cif Cream).
Místo toho bych dal pokus třeba s Mr. Proper Universal (naředit s vodou).

(Pak dejte vědět, co zabralo).

Další odpovědi
Jikra

Na čistění hliníkových a plastových profilů (oken a dveří) se nám osvědčil obyčejný Cif Cream z drogerie.

anonym

Mě na podobný problém pomohla auto leštěnka.Nemusí být zrovna ta co je ve zdroji, skus použít to co najdeš doma, popřípadě i skus použít leštěnku na nábytek, také by mohla rozpustit tu zadřenou barvu.

Zdroj: http://www.auto-doplnky.com/au­tolestenka-lestenka-na-auto-xtreme-nano-turtle-wax-adctw-5585.html

cochee

Barvy na stěnu jsou vodou ředitelné, pokud to nejde smýt vodou, tak se to asi do toho zadřelo, pokud jde kryt sundat, zkusil bych ještě tu vodu horkou a nějaký kartáček, ale jinak asi nebude zbytí, než na to vzít jemný šmirgl a co nejopatrněji brousit.
Doplňuji:
A jinak samozřejmě lze zkusit takové ty běžné věci – líh, aceton, ředidlo – ale to bych nejdřív vyzkoušel nanést pidimnožství třeba z vnitřní strany toho krytu např. špendlíkovou hlavičkou, jestli ta tekutina nebude ten plast rozpouštět.