Avatar uživatele
jirka21kufr

Jde navigace v mobilu s androidem bez GPS

Mám mobil bez GPS a někde jsem četl, že můžu mít navigaci přes mobilní sítě. Jde to nebo nejde?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3713 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Dochy

Nebudu přímo tvrdit, že to nejde, ale mám pochybnosti.
Telefon i s vypnutým GPS je schopen odhadnou polohu. Standardně (u mého postaršího telefonu) v google mapách je to v Praze s přesností kolem 100m, kus za prahou asi 2km. To je podle mně na navigaci málo. Je možné, že nějaká aplikace dokáže odhadnout polohu lépe.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Rohlik

Nedokáže. Leda si přikoupit externí GPS modul.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Bedy

Například mobily Nokia Asha, co nemají GPS modul, dokážou určit Vaší polohu na základě triangulace vysílačů operátora – takto fungují i třeba SIM aplikace operátora. Nicméně to není tak přesné, ale na přibližné určení Vaší polohy a vyhledání zajímavých míst v okolí (památky, restaurace, nádraží, …) to je dostatečné. Možná to umí i Android, ale nemám s tím zkušenosti.

Nedokážu si ale takto představit navigaci v autě.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mata_CZ

Asi s internetem,ale hodně přibližně GPS je fakt nejlepší,ale podle mně to zvládne i bez GPS.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Android mobily nejen že umí určit polohu bez gps pomocí triangulace a okolních buněk operátora, tyhle telefony umí lokalizovat polohu i pomocí okolních viditelných WIFI sítí, takže ve městě by podle toho šlo možná i navigovat (přesto to ale nebude tak dobré jako s gps), mimo město je tato metoda určení polohy už k navigaci velmi nepřesná.

Doporučuji dokoupit BLUETOOTH GPS modul … Android telefony/tablety ho umí rozpoznat a použít.
Doplňuji:
bohužel takový externí gps modul s podporou bluetooth není zrovna levná záležitost … http://goo.gl/1c3mt tento patří asi mezi ty nejlevnější a pořád je to celkem dost.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek