jirka21kufr

Jde navigace v mobilu s androidem bez GPS

Mám mobil bez GPS a někde jsem četl, že můžu mít navigaci přes mobilní sítě. Jde to nebo nejde?

Nejlepší odpověď
Dochy

Nebudu přímo tvrdit, že to nejde, ale mám pochybnosti.
Telefon i s vypnutým GPS je schopen odhadnou polohu. Standardně (u mého postaršího telefonu) v google mapách je to v Praze s přesností kolem 100m, kus za prahou asi 2km. To je podle mně na navigaci málo. Je možné, že nějaká aplikace dokáže odhadnout polohu lépe.

Další odpovědi
Rohlik

Nedokáže. Leda si přikoupit externí GPS modul.

Bedy

Například mobily Nokia Asha, co nemají GPS modul, dokážou určit Vaší polohu na základě triangulace vysílačů operátora – takto fungují i třeba SIM aplikace operátora. Nicméně to není tak přesné, ale na přibližné určení Vaší polohy a vyhledání zajímavých míst v okolí (památky, restaurace, nádraží, …) to je dostatečné. Možná to umí i Android, ale nemám s tím zkušenosti.

Nedokážu si ale takto představit navigaci v autě.

mata_CZ

Asi s internetem,ale hodně přibližně GPS je fakt nejlepší,ale podle mně to zvládne i bez GPS.

anonym

Android mobily nejen že umí určit polohu bez gps pomocí triangulace a okolních buněk operátora, tyhle telefony umí lokalizovat polohu i pomocí okolních viditelných WIFI sítí, takže ve městě by podle toho šlo možná i navigovat (přesto to ale nebude tak dobré jako s gps), mimo město je tato metoda určení polohy už k navigaci velmi nepřesná.

Doporučuji dokoupit BLUETOOTH GPS modul … Android telefony/tablety ho umí rozpoznat a použít.
Doplňuji:
bohužel takový externí gps modul s podporou bluetooth není zrovna levná záležitost … http://goo.gl/1c3mt tento patří asi mezi ty nejlevnější a pořád je to celkem dost.