Džanička

Jde na Set top box koupit nějaký zesilovač, aby nebyl tak slabý signál, nebo mám koupit satelit, pomůže to??

Na některé programy se nedá dívat, pomůže na to něco??

Nejlepší odpověď
www

Zesílením mizerného signálu získáš zase jen mizerný výsledek.
STB to navíc neumí, chce to pořádně natočit, případně vyměnit anténu. Stále platí, že nejlepší zesilovač je anténa.
Praxe

Další odpovědi
Hlada

Bohužel z technckých údajů set top boxů se vytratil základní údaj – citlivost a tak zákazník neví, co kupuje. Na malou citlivost a špatný signál žádný zesilovač nepomůže. Jedině lepší anténa včetně svodu. Nejdřív vyzkoušejte připojit set top box přímo na anténu, aby bylo možné vyloučit vliv svodu.

Jikra

Jak píšou kolegové chce to pořádnou anténu, svod a pěkně si pohrát s nastavením a mělo by to chodit.Dobré by bylo se taky poptat u sousedů a kamarádů jak jsou na tom oni s obrazem.Ovšem co se týká kvality obrazu tak satelit je i v SD rozlišení o poznání lepší.Můžu srovnávat protože mám TV Panasonic 50" jak s DVB-T tak DVB-S/S2+kartu Skylink s placeným balíčkem HD programů.Ale rozlišení HD to už je jinej level.

Michal Kole

existují zesilovače, i pro digitální signál pro settoboxy, ale nesmí mít žádný frekvenční filr