Marty21

Jde mobil s Androidem přeinstalovat na jiný OS? A jaké OS na chytrý telefon jsou?

Odpovědi
Dochy

Noo… teoreticky to jde, nikdo vám pravděpodobně bránit nebude (pokud tuto možnost nezablokoval výrobce telefonu). Problém je v tom, že pravděpodobně nebude k dispozici žádný jiný systém pro smartphone, který by dokázal obsloužit HW vašeho telefonu.
(Ale samozřejmě si jej můžete napsat a dostupný android můžete použít jako odrazový můstek 😉

Rohlik

Není to tak jednoduché jak to vypadá. Nelze to. Stějně jak na na PC si nemůžete nainstalovat Mac OS, tak ani na mobil si nemůžete nainstalovat iOS. Důvodem je mimo jiné fakt, že hardware v mobilu je kompatibilní jen pro 1 OS.
Jinak OS pro mobily jsou iOS, Android, Windows mobile a Windows phone.

ptáč

No vida, po takové době nabízí Firefox telefon Alcatel Onetouch Fire E. Otázka možnosti přeinstalace na něco jiného bude častější. Zajímavé zkušenosti čtenářů se starými mobily v pdf http://uloz.to/xsxcoD­kU/diskuse-ke-clanku-upravili-iphone-zip