Čambik

Jde mi jenom o to jestli je můžu žalovat pro psychickou újmu?Děkuji.

Chci se zeptat pracoval jsem jako OZ u jedné společnosti nezaplatili nám provize za měsíc listopad kvůli nim mě vyhodili z ubytovny a zmlátili m+ě jsem už 2 měsíce nemocný dá se něco vůči nim podniknout .

Nejlepší odpověď
zzzzz

Nevím co je OZ.

Pokud vám někdo nezaplatil, tak po něm samozřejmě můžete tu částku vymáhat a k tomu vymáhat i případnou škodu, třeba i psychickou újmu. Je však na vás toto před soudem prokázat.

Spíš by jste měl vymáhat škodu na tom, co vás zmlátil.
Doplňuji:
Žalovat můžete kohokoliv za cokoliv, jen je mnohdy problém to dokázat.

Žalobu za psychickou újmu ještě zvažte, je to na dlouho, stojí to spoustu peněz, a výsledek je nejistý.

Další odpovědi
anonym

ano určitě můžeš a pokud neumíš tak si k tomu vem mě at pak můžu i zažalovat soudce za to že mě urazil a slovně napadnul

arygnoc

poučenie:

  • nepracujte za provízie.
  • majte finančnú rezervu.
  • riešte problémy skôr, ako nastanú.

a nepoužívajte skratky okrem všeobecne známych – tiež neviem, čo je OZ.

nemáte sa súdiť za čo, pokiaľ nie je bývanie súčasťou pracovnej zmluvy.
psychickú újmu (a iné újmy – strata bývania, nakladačka, …) ste utrpeli pre vlastnú hlúposť.

zzzzz

OZ to bude asi obchodní zástupce. Co by tak pán Čambik mohl prodávat? 🙂