Jde města Děčín,Karviná,Brun­tál,Jeseník,Te­plice považovat za nejchudší města ČR?

Zajímalo by mě,jestli jdou tyto města Děčín,Karviná,Brun­tál,Jeseník,Te­plice považovat za nejchudší města ČR co se týče životní úrovně(práce),přece i v těchto nejchudších městech ČR můžou žít bohatí i podnikatelé,nemám pravdu? Děkuji P.S. Přece nemůžou všichni bohatí žít v Praze!

Odpovědi
da ny

Rozhodně ne!
Jsou místa, kde mají lidé mnohem horší/nižší životní úroveň, příjmy.
Jsou chudší kraje:
https://www.plzen­.cz/wp-content/upload­s/2018/06/pr%C5%AF­m%C4%9Brn%C3%A1-mzda.jpeg
Rozdíly jsou značné. Všude žijí bohatí lidé a někde je vyšší počet těch chudších.
Průměr srážejí důchodci a lidé odkázaní na sociální dávky.
Někde je méně pracovních příležitostí a zaměstnavatelé platí nižší mzdy (z různých důvodů).