Dr. Darko

Jde koupit byt a hned ho přeprodat dráž? Vyplatí se to?

Nejlepší odpověď
Alesh

Tam je pravidlo, že když to uděláš do jednoho roku, tak se to bere jako spekulace a musíš to zdanit. Čili lze to, ale buďto bys to musel prodat o dost dráž, anebo ten byt rok podržet.

Další odpovědi
Dochy

Tak to je na Tobě a na podmínkách za jakých to kupuješ/prodáváš. Bacha nějaký čas zabere zápis na KN, nejsem si jist jestli to nebude pak komplikace, pokud na to budeš spěchat. Dále to budeš muset danit, zjisti si přesné podmínky.

Pepa25

Při dokonalém trhu by to nemělo jít, protože jsou zda transakční náklady. Muselo by tam být něco dalšího, např. koupit od někoho v tísni nebo natáhnout kupujícího neuvedením vad (obojí docela problematické). Spíš se obvyklá cesta nemovitost rychle zhodnotit (např. právě odstraněním vad) a pak prodat.

Hlada

Levně koupit, draho prodat a pozdě platit faktury se vždy vyplatí.

LiboNovy

Určitě to jde, ale je potřeba dlouhodobě sledovat vývoj cen na trhu a dostupné nabídky, abyste byl schopný odhalit skutečně levnou nabídku. Vždy je navíc výhodou, když znáte lokalitu, ve které kupujete.

V neposlední řadě je důležité financování. Hypotéka totiž může z krátkodobého hlediska investici znevýhodnit. V takovém případě je lepší byt držet, pronajímat a prodat až za pár let, když cena nemovitosti vzroste ještě více. I tak si to ale musíte propočítat konkrétně pro vaše podmínky, pomoct vám ale může některý z této série článků, kde se rozebírají ty nejčastější případy investice do nemovitostí: https://www.mam­byt.cz/byt-na-investici/koupe-bytu-bydleni-a-investice-cast-1/