Jde droždí zmrazit

Potřebovala bych vědět,jestli je možné zamrazit čerstvé droždí,aby bylo po rozmražení funkční a vhodné k použití.Nevíte někdo? Díky moc za rady.

Nejlepší odpověď
kropitko

dejte do alobalu a klidně zamražte,já to tak dělám

Další odpovědi
dagry

Já droždí taky zamrazuju, ale většinou ho pak používám na pomazánku nebo knedlíčky do polévky. Už se mi totiž několikrát stalo, že kvásek šel po rozmrazení špatně vykynout.

panenka

Ano jde to bez problémů zmrazit a pak použít k pečení.Moje Babička to tak dělá normalně.