Avatar uživatele
OmylCZ

Jde, aby existovala vševědoucí a všemohoucí bytost?

Myslím to samozřejmě hypoteticky. Jde to aby někdo byl všemohoucí a zároveň vševědoucí?

Zajímavá 0 před 153 dny Sledovat NahlásitOdpovědi
Avatar uživatele
L.G.

To patrně bude řeč o jedné osobě, která už veřejně a tak jak jí je hodno dlouho neukázala své kvality, jak má pak člověk prokázat ty své, když ten ideální vzor předvede jen to co chce, aby vidět nebylo, to pak holt člověk musí vidět něco, co někdo jinej nechce, aby viděl..
Dokument zůstává ve svém hodnocení, ale tohle není nic víc než zvrácená logika 👎. Ať si klidně na sebe přivolám hněv všemohoucího, ale když na sebe třeba nechci chaos, tak to nechtění neřešit zaváděním bordelu, sorry, to jsou hry, ve kterých chybí to hlavní, výhra. Když se člověk nesmí ani těšit, aby na sebe ten hněv náhodou na sebe nepřivolal, tak je zároveň i hrdým sklízejícím výsledků, prázdný vděk skrze prázdné modlitby, proč se pak po mně chce bezpodmínečnâ víra a víra a bezpodmínečnâ víra, tak za co vlastně? To ať si ten někdo sežere i s tím hákem, co tam strká.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Nelze. Nikdo nedokáže vše a nikdo nemá neomezené znalosti.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
michalds

jde

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Daidal

Já se spíš domnívám, že taková bytost, nějaký bůh nebo bohové, musí být nutně obojí. Podle mě se vylučuje, aby byl/i všemohoucí a nebyl/i vševědoucí. Všemohoucnost musí nepochybně zahrnovat i vševědoucnost. To se taky myslí i slovem omnipotentní.
Když se zamýšlíš, tak je jasné, že všemohoucí musí být i vševědoucí (jinak už by nebyl všemohoucí).

A možná to platí i naopak. Pokud existuje/existují, tak jsou třeba všemohoucí díky té vševědoucnosti. Vědomosti jsou moc. A když víš a znáš úplně všechno a co jak funguje... Můžeš to pak i ovládat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Justin1

Všechno vědět znamená mít všechny informace ze všech míst ve vesmíru. Tudíž vševědoucí bytostí by mohl být jedině sám vesmír. Všemohoucí není ani vesmír, protože funguje podle fyzikálních zákonů a nemůže dělat něco, co není v souladu s nimi. Tak to vidím já, ale je možné, že Chuck Norris by se mi vysmál, že on přece ví všechno a může dělat všechno.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava